Josef Dobrovský je významný i nezapomenutelný

27.12.2015

Ve středu 6.1. 2016 to bude 187 let, co si připomeneme úmrtí jedné významné osobnosti. Onou osobností je Josef Dobrovský, český vědec, filolog, historik a především zakladatel slavistiky. Tento velice vzdělaný a významný člověk psal především německy, ale napsal významné knihy o českém jazyce. Josef Dobrovský nebyl přímo zapojen do národních cílů kolem J. Jungmanna, ale byl příznivcem této skupiny a svou autoritou ji podporoval.

V USA e-knihy překonají tištěné knihy již v roce 2017

20.12.2015

Americký trh si oblíbil e-knihy a předčí trh s tištěné knihy v roce 2017. Předpoklad vychází z dat mezinárodní auditorské firmy PricewaterhouseCoopers (PwC), která jako každoročně, i letos publikovala takzvaný Výhled do budoucna zábavy a médií. Podobně i v České republice získávají elektronické knihy stále více příznivců.

Městská knihovna Praha přivítá jazz

14.12.2015

Ve středu 20. ledna 2016 se mohou návštěvníci knihovny a především milovníci jazzu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers se mohou těšit na skvělé vystoupení. Koncert proběhne přímo v prostorách Městské knihovny Praha, ve velkém sále. Cena vstupenky činí 440 korun, akce je určena nejenom pro milovníky české knihy a pravidelné návštěvníky knihovny ale také pro širokou veřejnost.

Autogramiáda padesátky

11.12.2015

Máte rádi knihy a chcete-li si zpříjemnit předvánoční chvíle se známými osobnostmi, navštivte jednu z předvánočních autogramiád a nechte se inspirovat vhodným vánočním dárkem ve formě knihy nebo e-knihy.

Čteme pro Kuře IV

25.11.2015

Čteme pro Kuře a můžeme darovat 100 000 Kč dětem, které to potřebují! Čtvrtý čtecí maraton se odehrává 2. prosince 9.00-18.00 hod. v Paláci knihy Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1.

Slovník sociálního zabezpečení

9.11.2015

Ministerstvo práce a sociálních věcí společně s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí (VÚPSV) vydalo slovník v podobě tištěné knihy. Publikace je vydána u příležitosti 25. výročí od vzniku ČSSZ a 90 let od vzniku prvního moderního zákona o sociálním pojištění na území České republiky

Amazon už prodává knihy v kamenném knihkupectví

31.10.2015

Knihkupci mají další důvod k vráskám a obavám o budoucnost svého knihkupectví. Nadnárodní největší světový prodejce knih a také výrobce nejoblíběnější čtečky eknih Kindle, dosud prodával knihy po celém světě výhradně přes internet.

Knihy v ulicích Brna

13.10.2015

V centru Brna byly instalovány dvě příruční knihovničky. Díky zástupcům Knihovny Jiřího Mahena si můžete přečíst knihy přímo venku na laviče. Zatím byly instalovány dvě knihovničky. jedna je na Jakubském náměstí a druhá je na Moravském náměstí vedle kina Scala.

Nejkrásnější knihovna světa se nachází v Praze

7.10.2015

Pražské Klementinum, spadající pod Národní knihovnu České republiky se díky americkému severu Bored Panda stalo

Užitečné knihy pro personalisty a lidi bez práce

2.10.2015

Pokud uvažujete o změně práce, možná než tak učiníte, byste se měli začíst do některé knihy o hledání práce.  Existuje mnoho zajímavých titulů, které vám jistě pomohou. V eshopu na eKnihovna.cz můžete najít tyto knihy: Lean In nebo Ženy, práce a vůle uspět od Sheryl Sandbergové.