Aktuality

Četba rozvojových knih v době prázdnin tě posune

Četba rozvojových knih v době prázdnin tě posune

20.7.2021

Uplatnění absolventů ve většině oborů epidemická situace výrazně neovlivnila. „Stále platí, že student, který se už během školy rozvíjel nejen v oborových, ale i mezioborových dovednostech, soft skills, má zkušenosti z brigád, stáží, různých trainee programů, realizoval vlastní projekty nebo třeba dobrovolničil, má na pracovním trhu vyšší hodnotu než jeho konkurenti.


Prestiž práce učitelů v pandemii vzrostla

Prestiž práce učitelů v pandemii vzrostla

21.6.2021

Práce učitele je obecně vnímána jako prestižní, alespoň podle žebříčků výzkumníků. Zkušenosti mladých kantorů jsou ale opačné. Stále se potýkají s předsudky a chybí jim systémová podpora v dalším vzdělávání. Jak proměnil pandemický rok vnímání profese učitele a co si z něj odnesli sami pedagogové?


SČKN: Nejprodávanější e-knihy za měsíc květen 2021

SČKN: Nejprodávanější e-knihy za měsíc květen 2021

15.6.2021

Přinášíme pravidelný report "Nejprodávanější e-knihy" za měsíc květen 2021. Nejvíce byl zájem mezi čtenáři o e-knihu Aleny Mornštajnové s názvem Listopád, následoval František Kotleta a na třetím místě Petra Stehlíková s titulem Nasterea. Žebříček pravidelně sestavuje Svazu českých nakladatelů a knihkupců z nahlášených prodejů největších prodejců knih a e-knih.


Statistika - veřejné knihovny v České republice 2019

Statistika - veřejné knihovny v České republice 2019

4.6.2021

Předmětem statistického zjišťování jsou veřejné knihovny v České republice. Vybrané údaje ze statistických výkazů poskytují přehled o počtu knihoven a jejich poboček, o počtu knihovních jednotek, registrovaných čtenářů, výpůjček, návštěvníků, pracovníků a dalších sledovaných ukazatelů za posledních pět let. 


Knihy pro děti na prázdniny

Knihy pro děti na prázdniny

31.5.2021

Přinášíme zajímavé tipy na knihy pro děti na letní prázdniny.


Začal knižní festival Česká vlna nakladatelství Host

Začal knižní festival Česká vlna nakladatelství Host

28.5.2021

Literární festival Česká vlna, uspořádalo poprvé nakladatelství Host v roce 2019. Tedy v době, kdy ještě do našeho života nezasáhla pandemie COVID 19, takže se mohl tento knižní festival konat za účasti autorů a jejich čtenářů. Milovníci i autoři knihy se setkali v Centru současného umění DOX. Tento nový festival dle zástupců nakladatelství zažil mimořádný úspěch, proto nakladatelství chtělo co nejdříve navázat na úspěšný rok 2019.


Mladá generace má příležitost změnit svět

Mladá generace má příležitost změnit svět

20.5.2021

Po 11 letech se otevírá globální program Samsung Solve for Tomorrow, který podporuje inovace mladých lidí pro lepší společnost, také českým studentům. Každý nápad, který lze realizovat s pomocí moderních technologií, má šanci uspět! Své práce a myšlenky, kde a jak pomoci, mohou studenti ve věku 16 až 18 let přihlašovat do programu on-line do 30. června.


Ukázka z připravované knihy o agentech Jsme Bellingcat

Ukázka z připravované knihy o agentech Jsme Bellingcat

17.5.2021

Kniha v originále s názvem We Are Bellingcat vyšla v anglickém jazyce letos v únoru. Autor Eliot Higgins je zakladatelem investigativního projektu Bellingcat. Český překlad si vzal na starost Viktor Janiš. Vydání připravuje vydavatelství Deníku N v rámci Edice N. Skupina Bellingcat je mezinárodně známou, díky investigativní žurnalistice v kauzách okolo vyšetřování sestřelení letu MH17 a odhalení agentů, spojených s otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery na území Velké Británie. Níže ukázka textu z knihy Jsme Bellingcat 


Recenze knihy Legendy se nerodí přes noc

Recenze knihy Legendy se nerodí přes noc

4.5.2021

Obchodní řetězec Kaufland ve spolupráci s Českým hokejem nabídne ve svých supermarketech obrázkové knihy s motivem českého hokeje. Charakteristický je pak název knihy "Legendy se nerodí přes noc".  Kromě klasického ledního hokeje se v knize čtenář seznámí i s méně popularizovanými odnožemi hokeje, jako je ženský hokej nebo para hokej pro zdravotně hendikepované. Vedle legend a současných hvězd, dostává prostor také mládež. Tedy výchova nové generace ledních hokejistů a prezentace talentů z mládežnických kategorií. Kniha je k dostání pouze v supermarketech Kaufland v období od 5.5. 2021 do 6. 6. 2021, a pouze do vyprodání zásob.


Recenze nové knihy Aleny Mornštajnové - Listopád

Recenze nové knihy Aleny Mornštajnové - Listopád

15.4.2021

Alena Mornštajnová patří k nejvýznamějším českých spisovatelkám. Má na svém kontě mnoho úspěšných knih a nejnovější z nich je právě Listopád. Své čtenáře tentokrát zaujme neobvyklým konceptem: jde totiž o alternativní historii naší země. Autorka vytvořila scénář, ke kterému by mohlo dojít ve chvíli, kdy by události z listopadu 1989 dopadly jinak. A my bychom stále žili v zajetí totalitního režimu.