Aktuality

Chřest – Kde se vzal a proč se slaví?

Chřest – Kde se vzal a proč se slaví?

18.5.2018

Chřestové slavnosti se konají každoročně na mnoha místech České republiky a to proto, aby oslavili chřest. Lidé tak mají možnost zjistit, jak takový chřest chutná a zejména jej mohou vidět a koštovat v mnoha různých podobách. Letošní ročník Chřestových slavností byl natolik bohatý, že chřest skončil nejenom v klasických pokrmech, jako je chřestové zelí, chřestové omáčky či krémy, ale také z něj byla připravena chřestová limonáda, chřestové palačinky či přímo bylo k mání chřestové pivo.


Když je čtení zábava

Když je čtení zábava

9.5.2018

Čtení může být pro některé z nás pěkná nuda. To však záleží vždy na tom, o jakou knihu se jedná a co si hodláte právě přečíst. Nebudeme si nic nalhávat, některé knihy jsou zábava, zatímco jiné nemusejí být tak záživné. My vám však přinášíme několik tipů, díky který se stane čtení zábavným pro všechny.


Podívejte se, jaké jsou hlavní přednosti audioknih

Podívejte se, jaké jsou hlavní přednosti audioknih

3.5.2018

Tištěné knihy mizí pomalu do pozadí dění a nahrazují je elektronické knihy. Ani ty už však nejsou dostačující. Lidé touží po něčem novém, třeba po audioknihách. Ty skýtají hned několik předností, které byste měli jako správní čtenáři rozhodně znát.

 


Od biatlonu k vlastní knize

Od biatlonu k vlastní knize

23.4.2018

Gabriela Soukalová, vdaná jako Koukalová, byla ve své době ve sportu skutečnou celebritou. Ukončení její kariéry bylo pro mnoho lidí i sportovkyni samotnou bohužel velice náročné, a proto nyní přichází alespoň se svým novým knižním trhákem.


Víme, co přinese letošní kampaň Kniha Ti sluší

Víme, co přinese letošní kampaň Kniha Ti sluší

13.4.2018

Ke každoročním oslavám Světového dne knihy a autorských práv se jako již tradičně váže kampaň Kniha Ti sluší. Tuto známou a moderní kampaň iniciuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Hlavním záměrem této akce je podpořit a propagovat českou knižní kulturu.


Světový den knihy a autorských práv si každý užije!

Světový den knihy a autorských práv si každý užije!

9.4.2018

Kvapem se blíží oslavy Světového dne knihy a autorských práv, který jako každý rok připadá na 23. dubna. Datum nebylo vybráno náhodně, ale je připomínkou na výročí úmrtí Miguela de Cervantese, Williama Shakespeara a Gacilase de la Vegy.


Kniha měsíce dubna zve na výlet

Kniha měsíce dubna zve na výlet

3.4.2018

Počasí nám konečně trochu přeje a dovoluje nám jet na poklidné výlety jarní přírodou. K lepší orientaci, kam se vydat na výletní trasy, byl nově vydán Ottův atlas výletní trasy Česká republika. Jedná se o unikátní vydání, které mapuje turistické trasy a současně se zaměřuje na nejkrásnější a nejvíce zajímavá místa celé České republiky. Ottův atlas vychází ze 12 oblastí a každá z nich nabízí více než 20 úžasných výletů pro pěší výletníky i cyklisty. Samozřejmě nechybí ani popis nejvýznamnějších přírodních a historických památek.


Už znáte příběh Pražského hradu?

Už znáte příběh Pražského hradu?

26.3.2018

Příběhy jsou základem téměř všech knih a příběhy jsou i podstatou lidského života. Svůj příběh však může mít také například Pražský Hrad. Jeho příběh je tak zajímavý, že byla na tohle téma dokonce učiněná výstava, která trvala po celý rok. Právě teď proto máte několik málo posledních dnů, abyste ještě dohnali, co jste v minulém roce zameškali.


Bába z ledu na Českém lvu 2018 skutečně bodovala

Bába z ledu na Českém lvu 2018 skutečně bodovala

19.3.2018

Bábu z ledu lze díky udělování cen na Českém lvu 2018 hodnotit jako nejzdařilejší film minulého roku. Svědčí o tom předání šesti sošek, které se vážou právě k tomuto filmu. Jedná se o film Bohdana Slámy.


Noc s Andersenem je s námi již po osmnácté!

Noc s Andersenem je s námi již po osmnácté!

15.3.2018

Odborníci i laická veřejnost dlouho přemýšleli, jak odolávat konkurenčnímu boji knih s novodobou technikou, jako je televize, počítač či herní zařízení. Naštěstí se před osmnácti lety objevil nápad, zkusit přespat v knihovně a dětem ukázat, že i čtení může být zábavné. Od té doby se projekt Noc s Andersenem stal zcela běžnou záležitostí, která se koná po celé České republice a přitahuje čím dál tím více dětí.