Aktuality

Učebnice Angličtina pro začátečníky krokovou metodou,3.vyd.+1CD-MP3

Učebnice Angličtina pro začátečníky krokovou metodou,3.vyd.+1CD-MP3

4.8.2022

Základní učebnice angličtiny určená všem, kdo mají obavy z učení se cizímu jazyku, a těm, kdo zatím nebyli dost úspěšní. Učivo je předkládáno v postupných menších krocích a vykládáno jednoduše, názorně a srozumitelně. Použitá metoda zahrnuje cyklické opakování látky v určených intervalech a umožňuje průběžnou vlastní kontrolu studujícího za pomoci hodnoticích tabulek.


Nejprodávanější knihy - týden č. 30 (25. 07. - 31. 07.)

Nejprodávanější knihy - týden č. 30 (25. 07. - 31. 07.)

4.8.2022

Aktuální žebříček nejprodávanějších tištěných knih ve 30. týdnu od 25. 07. do 31. 07. Tabulky jsou v pořadí beletrie, naučná literatura a knihy pro děti a mládež. Žebříček je se sestavován na základě dodaných dat od 108 prodejců prostřednictvím Českého svazu knihkupců a nakladatelů.
Na prvním místě se umístila Kateřina Tučková s titulem Bílá Voda, nakladatelství Host. Na druhém místě je knihy Nepříliš šťastná rodina od Shari Lapena. Třetí místo obsadila kniha Zájezd snů od Haliny Pawlowské. Kateřina Tučková a její román zvítězil také v kategorii e-knihy.


Ukázka knihy (PDF) Zaklínač V. - Křest ohněm

Ukázka knihy (PDF) Zaklínač V. - Křest ohněm

4.8.2022

Císař Emhyr chystá svatbu - po sňatku s princeznou Cirillou se stane nejen vládcem Citry, ale podle věštby také pánem celého Severu. Že to s oním plánem nebude tak jednoduché, císař zjistí téměř okamžitě - někdo mu podstrčil dvojnici. Přestože se snaží své odhalení utajit a pokračuje v přípravách sňatku, pravdu nakonec zjistí nejen Dijkstrova tajná služba, ale i společenství čarodějek, jež se rozhodly, že osud světa konečně vezmou do svých rukou.


Ukázka knihy, Dalších 365 dní od Blanka Lipińska

Ukázka knihy, Dalších 365 dní od Blanka Lipińska

3.8.2022

Projížděla jsem kabrioletem podél pláže a horký vítr mi cuchal vlasy. Z reproduktorů se ozývala Ariana Grande a její píseň Break free, která vystihovala mou situaci tak jako žádná jiná na světě. If you want it, take it – zpívala a já přikyvovala každému slovu a otáčela knoflíkem, aby hudba ještě více zesílila.

Těhotná Laura je postřelena. Nejlepší lékaři bojují o její život. Lauřin manžel, šéf sicilské mafie, musí učinit to nejtěžší rozhodnutí v životě. Koho zachránit – milovanou ženu, nebo jejich nenarozené dítě? Co si Massimo zvolí? Bude pro něj mít život bez Laury ještě smysl? Bude schopen sám vychovávat jejich syna? Hlavou mu víří miliony myšlenek, ale žádná z nich není zrovna uklidňující. Neví, kam bude směřovat další osud jeho rodiny. Jakých 365 dní budeme sledovat ve třetím díle ságy?


Slovo velvyslanec Itálie v ČR k veletrhu Svět knihy Praha 2022

Slovo velvyslanec Itálie v ČR k veletrhu Svět knihy Praha 2022

8.6.2022

Itálie je čestným hostem mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy Praha 2022. Chtěl bych především poděkovat pořadatelům mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy Praha za pozvání Itálie jako čestného hosta k účasti na letošním ročníku. Toto vítané pozvání přišlo v okamžiku, kdy nakladatelský obor, hlavní kulturní průmysl v Itálii, zaznamenává zvýšený prodej italských titulů v zahraničí, a to i přes krizi vyvolanou pandemií. V České republice potvrzuje tuto tendenci rostoucí počet překladů z italštiny, mezi nimiž převažují beletristická díla a dětská literatura, ale nechybí ani eseje a díla zaměřená na popularizaci vědy.


Svaz českých knihkupců zajistil vydání knihy pro ukrajinské děti

Svaz českých knihkupců zajistil vydání knihy pro ukrajinské děti

8.6.2022

Knihkupci a nakladatelé poskytli finanční prostředky a SČKN zaplatil licenci ukrajinskému nakladateli Ranok a vytiskl limitované vydání dětské knížky spisovatelky Olesjy Mamčyč Ivanna a vana v ukrajinštině. Část nákladu se bude rozdávat od 9. 6. 2022 ve výstavních prostorách věnovaných Ukrajině na knižním veletrhu Svět knihy Praha 2022.


Pozvánka Svět knihy 2022, 27. mezinárodní knižní veletrh

Pozvánka Svět knihy 2022, 27. mezinárodní knižní veletrh

7.6.2022

Srdečně Vás zveme na letošní knižní veletrh Svět knihy Praha27. mezinárodní knižní veletrh a literární festival se uskuteční 9. - 12. června 2022 na Výstavišti Praha Holešovice
Čestný host jsou knihy italských autorů. Motto: "Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem." Umberto Eco, 


Nobelova cena za literaturu 2021 oznámena

Nobelova cena za literaturu 2021 oznámena

7.10.2021

Milovníci literatury každý rok napjatě očekávají, komu bude uděleno jedno z nejprestižnějších literárních ocenění: Nobelova cena za literaturu. Letošním laureátem se stal dvaasedmdesátiletý spisovatel Abdulrazak Gurnah (narodil se 20.12.1948 na Zanzibaru, nyní žije v Brightonu). Na svém kontě má povídkovou sbírku My Mother Lived on a Farm in Africa a deset románů (např. Paradise, Desertion, In Admiring Silence, By the Sea, Afterlives). Dva z jeho románů byly navrženy i na Man Bookerovu cenu. 


Prodej knih ve 38. týdnu 2021

Prodej knih ve 38. týdnu 2021

29.9.2021

Přinášíme Vám pravidelný žebříček nejprodávanějších knih ve 38. týdnu roku 2021. Žebříček zpracovává a pravidelně zveřejňuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Data jsou sbírána z více jak 70 knihkupectví a e-shopů. Tento týden vyhrály mezi tištěnými tituly Dědečku, vyprávěj o Česku, Má cesta za štěstím - Karel Gott, Posilování stresem - Cesta k odolnosti. Autobiografická kniha Karla Gotta byla čtenáři dlouho očekávána. 

 

 


Recenze knihy Pařížská knihovna, autor Janet Skeslien Charlesová

Recenze knihy Pařížská knihovna, autor Janet Skeslien Charlesová

27.9.2021

Pařížská knihovna od Janet Skeslien Charlesové v sobě ukrývá příběh, jenž zejména ženy rozhodně dokáže oslovit. Autorka vsadila na jistotu a vytvořila takovou hlavní hrdinku, jejíž osud upoutá čtenáře obdivující dívky, které se za žádných okolností nevzdávají. Které se nebojí jít za svými sny a vyjádřit svůj názor.