Aktuality

Novinky na e-knihovně, které můžete mít už dnes

Novinky na e-knihovně, které můžete mít už dnes

17.9.2018

Knižních novinek nikdy není dost, a proto vám představujeme další novinky, které rozhodně podpoří vaši osobnost a zpříjemní vám konec léta.


Finanční gramotnost na školách i doma

Finanční gramotnost na školách i doma

13.9.2018

Finanční gramotnost je základ veškeré bytí na tomto světě. Dříve to tak možná nebylo, ale dnes se bez znalosti finanční gramotnosti už nikdo neobejde. Důvodem je stále rostoucí inflace, nové informace a hlavně finanční přebytky, které je nutné někam ukládat.


Inflace roste, co to pro nás znamená?

Inflace roste, co to pro nás znamená?

11.9.2018

Před nedávnem Česká národní banka předpovídala rostoucí inflaci a tato prognóza se skutečně naplnila. Rostoucí inflace pramení zejména z rostoucích nákladů na bydlení. Především se jedná o zvyšující se ceny nájemného a energií, které odráží situaci na zahraničních burzách.

 


Knihobudka nebo rovnou pojízdná knihovna?

Knihobudka nebo rovnou pojízdná knihovna?

3.9.2018

Knihobudky už každý zná, proto vám představujeme také pojízdné knihovny, které nabízejí poněkud rozsáhlější výběr knih a jedná se o dokonalé oddělení mobilních služeb. Pojízdné knihovny vznikly již v roce 2009 a v současné době jsou k nabídce dva takzvané bibliobusy, které objíždění Prahu. Již mají 19 pevných stanovišť, kam pravidelně míří.


Autogramiáda Miroslava Macka se blíží

Autogramiáda Miroslava Macka se blíží

1.9.2018

Kdo by neznal Miroslava Macka? Právě on opět chystá další autogramiádu a to přímo v brněnské Olympii. Autogramiáda se bude týkat knihy Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle.


Knižní novinky na e-knihovně

Knižní novinky na e-knihovně

28.8.2018

Elektronické knihy jsou čím dál tím více dostupnější a hlavně jich nustále přibývá. Každým dnem se objevují nové a nové elektronické knihy a díky nim si můžete zpříjemnit například cestu autem, vlakem či cestu autobusem. Do své čtečky je jednoduše stáhnete a můžete kdykoliv číst.


Knihobudky: fenomén České republiky

Knihobudky: fenomén České republiky

25.8.2018

Stejně tak jako se měníme my a naše očekávání, mění se i svět knih. Zejména v tom pojetí, že tištěné knihy pomalu překonávají knihy elektronické, takzvané e-knihy, a do popředí celého knižního dění se dostávají knihobudky, které jsou dnes už skoro všude. Díky nim je nabízen lepší přístup ke knihám zejména mladým lidem.

 


Vernisáž: vzpomínky na Pražské jaro

Vernisáž: vzpomínky na Pražské jaro

20.8.2018

Renomovaný fotograf Paul F. Goldsmithe bude již 21. srpna osobně provázet zájemce svými unikátními fotografiemi a vzpomínkami na Pražské jaro. Celá acke se uskuteční do 19.00 do 21.00 hodin v Americkém centru v Praze a událost má za cíl připomenout si události z roku 1968, kdy byl autor této výstavy pouhých studentem a doslova se probudil do sovětské invaze.


Bestsellery na léto

Bestsellery na léto

19.8.2018

Letní počasí je tu stále s námi a proto přicházíme s absolutními bestsellery, které vás dostanou do té pravé stále dovolenkové nálady. Zpříjemněte si s těmito nejprodávanějšími knihami konec léta a uvidíte, že do práce se vám bude nastupovat mnohem lépe. Doporučujeme vám proto následující četbu.


Budujeme čtecí návyky u dětí i dospělých

Budujeme čtecí návyky u dětí i dospělých

16.8.2018

Bezpochyby jsme národ, který čte rád, ovšem čtecí návyky je i přesto nutné stále budovat a to zejména u dětí. Čtecí návyky přitom tvoří důležitou součást našeho života a měli bychom se jim plně věnovat. Tak například čtecí návyky by měli obnášet určité místo na čtení, vhodné založení knih nebo třeba pozadí, které se ke čtení knihy hodí.