Aktuality

Ozvěny knižního veletrhu v německém Lipsku

Ozvěny knižního veletrhu v německém Lipsku

10.7.2019

Letošní Lipský knižní veletrh se konal 20.–24. března. Hostující zemí byla Česká republika. Na veletrhu bylo 60 českých autorů, kteří se účastnili 130 akcí. Vyšlo 70 nových překladů všech žánrů z češtiny a některé ještě přibudou. V souvislosti s tzv. Českým rokem se česká literatura propaguje v německojazyčných zemích i nad rámec událostí lipského veletrhu.


Japanoložka Anna Cima získala Cenu Jiřího Ortena

Japanoložka Anna Cima získala Cenu Jiřího Ortena

9.5.2019

Japanoložka Anna Cima, zaujala šesti člennou odbornou porotu svou knihou o japonském snu s názvem Probudím se na Šibuji.  Vyhlášení proběhlo 9. května na slavnostním podvečeru v rámci knižního veletrhu Svět knihy Praha a vyhlášením provedli přítomné diváky a hosty, herci holešovického divadla Radar.


Je tu opět Noc s Andersenem

Je tu opět Noc s Andersenem

22.3.2019

Jako každoročně bude mít každý dětský milovník četby možnost přespat v knihovně. Jde o akci zvanou Noc s Andersenem, která se koná již pravidelně na počet dánského spisovatele, Hanse Christiana Andersena. Akce se koná v knihovnách a dalších obdobných zařízeních po celé České republice a čtenáři se mohou těšit na různý, vždy však velice zajímavý program, který si pro děti připravili místní organizátoři.


Březen ve fantasy stylu

Březen ve fantasy stylu

8.3.2019

Kniha Woodwalker od autorky Katjy Brandis na vás dýchne dokonalým fantasy stylem. Kniha se hodí jako milé čtení do jarního počasí a jarních bouřek, ale také je vhodná jako úžasný dáreček pro vaše blízké osoby. Kniha přichází na svět po napínavém čtení ve stylu sci-fi série Evoluce, které bylo čtenářům již představeno v rámci nakladatelství Bookmedia.


Knihu měsíce března vaše tělo potřebuje

Knihu měsíce března vaše tělo potřebuje

2.3.2019

Jako kniha měsíce března byla zvolena kniha s názvem Smoothies na každý den. Autoři knihy sázejí na to, že dnešní hektický život ubírá každému z nás potřebnou životní energii a vystavuje organismus těžkým zkouškám. Proto autoři knihy přicházejí s originálními smoothies, které tuto energii nejenom doplní, ale zejména pomohou vyčistit hlavu a především organismus.


S knihou měsíce února potěšíte hlavně žaludek

S knihou měsíce února potěšíte hlavně žaludek

26.2.2019

Ačkoliv už se únor blíží ke konci, rozhodně knihu měsíce února využijete i na další měsíce. Kniha je vhodná zejména jako jarní čtení, protože každý z nás si rád dobře uvaří a pochutná vždycky. Kniha měsíce února nese název „Když hvězdy vaří“ a tak se v knize dozvíte oblíbené recepty třeba Jiřiny Bohdalové. Ta totiž vaření přímo miluje a do své úplně nové knihy vybrala svých nejoblíbenějších více než 80 receptů.


Lhát se nemá, ale kniha s názvem Všechny krásné lži vás dostane

Lhát se nemá, ale kniha s názvem Všechny krásné lži vás dostane

20.2.2019

Kniha Petera Swansona s názvem Všechny krásné lži byla vyhlášenou knihou měsíce února, ale samozřejmě se dá číst i v jakémkoliv jiném měsíci. Autor knihy zobrazuje ve svém díle skutečně úžasný příběh, který nenechá nikoho chladným. Hlavně když se místo oslavy koná pohřeb a hrdina knihy si musí uvědomit mnohé záležitosti, které v jeho životě ještě dostatečně nemohl pochopit.


Poradíme vám, kam za autorským čtením a na autogramiádu

Poradíme vám, kam za autorským čtením a na autogramiádu

11.2.2019

Autorské čtení a autogramiády jsou mezi čtenáři stále velice oblíbené. Autorské čtení a autogramiády miluje snad každý čtenář. A co teprve, když probíhají s vaším oblíbeným autorem či autorkou? Pokud nemáte o těchto záležitost přehled, máme pro vás pár tipů.


Četnické humoresky v knize měly úspěch

Četnické humoresky v knize měly úspěch

4.2.2019

Když běžel v televizi seriál Četnické humoresky, většina z nás seděla u televize a s napětím očekávala, co se bude dít. Šlo o velice oblíbený seriál, který byl natočen v České republice, a dokonce se organizátoři rozhodli pro využití různých míst natáčení v České republice. Možná právě díky tomu byl seriál tolik úspěšný. Byla by proto škoda, kdyby nebyla na tomto základě vydána také kniha.


Jak vypadají čtenáři e-knih

Jak vypadají čtenáři e-knih

1.2.2019

E-knihy již nejsou žádnou novinkou, čtečku elektronických knih totiž má už více než půlmilionu lidí a další čtyři miliony občanů České republiky se mohou pochlubit tabletem či jiným přenosným zařízením, které elektronickou knihu taktéž dokáže přečíst.