Aktuality

Mezinárodní den darování knihy připadá na 14. února

Mezinárodní den darování knihy připadá na 14. února

14.2.2018

Takzvaný International Book Giving Day probíhá po celém světě a jeho posláním je darovat knihu. Jedná se o akci, která je určená zejména pro dětské čtenáře a funguje již od roku 2012.


Oslavte únor s Miroslavem Donutilem

Oslavte únor s Miroslavem Donutilem

9.2.2018

A je tu únor a s ním přicházejí také knižní novinky. Rádi bychom vám představili knihu měsíce února, která nese název Pan herec Miroslav Donutil. Jejím autorem je Petr Čermák a kompletně celou knihu věnuje významné osobnosti herce, zpěváka, tanečníka a vlastně člověku, který vás dokáže v jedné minutě rozesmát i rozesmutnět. Je řeč o populární a téměř legendární osobnosti, Miroslavovi Donutilovi.


Den svatého Valentýna trochu jinak!

Den svatého Valentýna trochu jinak!

6.2.2018

Kvapem se blíží den všech zamilovaných, tedy den svatého Valentýna a mnozí z nás už přemýšlejí, co svému miláčkovi koupit. Obvykle si lidé ze srdce darují svá i kupovaná srdíčka, květiny, cukrovinky, zamilované věcičky a mnoho dalších předmětů, o kterých si myslí, že druhého potěší. Ale co takhle udělat letos výjimku a den 14. únoru oslavit trochu jinak! Třeba s knihou nebo rovnou s elektronickou knihou!


Na hory jedině s knihou!

Na hory jedině s knihou!

29.1.2018

Chystáte se na hory, ale máte obavy o to, že tam nebude dostatek sněhu? Tak v takovém případě si nezapomeňte přibalit také čtečku knih a k tomu si pořiďte nějaké hezké čtení ve formě elektronické knihy. Výběr je skutečně velice obrovský a knihu na hory si můžete vybrat podle vašeho gusta a podle vaší momentální nálady. Takových knih totiž uvezete skutečně značné množství a uvidíte, že vaši krosnu elektronická kniha ani trochu nezatíží, a to i kdyby měla třeba tisíc stran!


Proč sponzorovat knihobudku?

Proč sponzorovat knihobudku?

24.1.2018

Adoptovat nebo sponzorovat můžete v dnešní době už téměř cokoliv. Od živých bytostí, přes zvířecí miláčky až po movité či nemovité věci. Tak proč byste nemohli adoptovat a sponzorovat také vaši milovanou knihobudku? 


Těhotná? Nenechte se vyvést z míry se spirituální knihou!

Těhotná? Nenechte se vyvést z míry se spirituální knihou!

18.1.2018

Také máte pocit, že s těhotnými jako by se pytel roztrhnul? Třeba je to záležitost mezi nebem a zemí nebo to prostě k růstu ekonomiky už patří. V každém případě bychom si měli uvědomit, že těhotenství v dnešní době nemusí být už žádnou samozřejmostí. A o tom ví své i autorka knihy Těhotenství, spirituální průvodce, Shawn A. Tassone a M. Ladherr. Ať už považujete těhotenství jako dar nebo jako prostou součást života, vždy je třeba najít určitou harmonii v tomto psychicky i fyzicky náročném období. 


A která kniha oceněná v roce 2017 je vaše oblíbená?

A která kniha oceněná v roce 2017 je vaše oblíbená?

16.1.2018

V roce 2017 vznikl nespočet různých knih, na kterých se podílel nespočet různých autorů. Přesto však knižní ocenění získaly jenom některé z nich. Důvodem je skutečnost, že každý má jiný vkus a každý čte rád něco jiného.

Přesto bylo za rok 2017 oceněno několik různých knih různých žánrů, které si bezpochyby cenu zasloužily. Podívejte se s námi, které knihy ocenění získaly a objevte také svoji oblíbenou knihu! 


Knihovnou roku 2017 se stala knihovna městyse Křtiny

Knihovnou roku 2017 se stala knihovna městyse Křtiny

8.1.2018

Ocenit lze ledacos, knihu, autory nebo také rovnou knihovnu. U ocenění knihoven přitom platí, že jeho cílem je vyjádřit veřejné uznání knihovnám, jejich pracovníkům a samotným obcím za úsilí o rozvoj čtenářství a služeb v knihovnických oblastí. 


Kniha měsíce ledna je opravdu napínavá

Kniha měsíce ledna je opravdu napínavá

3.1.2018

Napínavý psychologický román, s názvem Před pikolou za pikolou jehož autorkou je Linda Greenová se držel na žebříčku elektronických knih Amazonu po celých šest měsíců a tím se příběh unesené čtyřleté holčičky dostal do podvědomí mnoha lidí. Knihu si zakoupili i příznivci tištěných knih, a to v objemu celých 450 000 výtisků. 


Prodej elektronických knih nad tištěnými jasně vítězí

Prodej elektronických knih nad tištěnými jasně vítězí

27.12.2017

Ještě do nedávna to byly tištěné knihy, které otřásaly světem a byly nedílnou součástí našich životů. Nyní jsou však tyto časy jasně překonány a na scénu přicházejí knihy elektronické, které postupně likvidují dokonce i značně populární audioknihy.