Svaz českých knihkupců zajistil vydání knihy pro ukrajinské děti

8.6.2022

Svaz českých knihkupců a nakladatelů zajistil limitované vydání knihy pro ukrajinské dětské uprchlíky

Knihkupci a nakladatelé poskytli finanční prostředky a SČKN zaplatil licenci ukrajinskému nakladateli Ranok a vytiskl limitované vydání dětské knížky spisovatelky Olesjy Mamčyč Ivanna a vana v ukrajinštině.

Část nákladu se bude rozdávat od 9. 6. 2022 ve výstavních prostorách věnovaných Ukrajině na knižním veletrhu Svět knihy Praha 2022.

Kniha ukrajinské autorky Olesjy Mamčyč Ivana a vana je určena pro děti ve věku od 9 do 12 let. Právě v tomto období se dětem chce myslet a tvořit, kombinovat zažité a nové věci, poznávat svět a zkoušet hranice. Ve fantastických a vtipných povídkách se malí čtenáři seznámí s Vanou, která si hraje na schovávanou, s princeznou narozenou do dračí rodiny nebo třeba s myší, která si myslí, že je kočka. Knihu ilustrovala Anna Ivanenko.

Nabídka knižního titulu zdarma byla zaslána prostřednictvím e-mailu všem školám spolupracujícím s Klubem mladých čtenářů Albatros a Knižním klubem Fragment, jednalo se téměř o 4 000 institucí. Školy mohou objednávat titul prostřednictvím on-line objednávkového systému www.kmc.cz. K 8. červnu 2022 si titul objednalo 422 českých škol v celkovém počtu 2074 výtisků.

Prostřednictvím obchodních zástupců Albatros Media nabízí SČKN knižní titul zdarma i knihovnám v ČR. K dnešnímu dni bylo takto rozdáno přes 800 knih do 80 knihoven.

„Jsem hrdý na své kolegy, kteří navzdory ekonomickým těžkostem, jimž sami čelí, podpořili tento projekt. Chceme ukrajinským dětem udělat zdejší pobyt trochu radostnějším,“ řekl předseda SČKN Martin Vopěnka.

Zdroj: SČNK

Svaz českých knihkupců zajistil vydání knihy pro ukrajinské děti