Časté dotazy

Níže najdete nejčastější dotazy našich uživatelů

Kde najdu e-knihu zdarma, kterou jsem si objednal a chtěl bych si ji stáhnout?
Všechny objednané e-knihy(zdarma i placené) jsou ihned po dokončení objednávky nahrány na uživatelský účet zákazníka - Moje eKNIHOVNA, odstud si je můžete jednoduše stahnout. eKnihy neposíláme na e-mail.

Jakým způsobem mohu e-knihy zaplatit?
eKnihu můžete zaplatit několika způsoby, nejčastěji uživatelé používají bankovní převod a platební kartu. Nejrychlejší způsob platby je platba kreditem. Při placení kreditem a platební kartou je e-kniha ihned k dispozici. Více o platbách na Platba objednávky

Mohu si převést nakoupené eknihy na uživatelský účet Moje eKNIHOVNA?

Ano, přihlašte se na uživatelský účet Moje eknihovna, zvolte v hlavní nabídce záložku "Dokumenty" a pomocí tlačítka "Přidat dokument" nahrajte jakýkoliv dokument e-knihy, skripta, vlastní texty, obrázky, fotografie, videa.

Co je uživatelský účet Moje eKNIHOVNA?
Uživatelský účet Moje eKNIHOVNA má několik funkcí:

  • on-line archiv elektronických knih
  • archiv elektronických dokumentů(texty, obrázky, fotky, videa)
  • evidence objednávek placených eknih

Další funce připravujeme

Jak mám postupovat, pokud si chci stáhnout na zkoušku eknihy zdarma?
4 kroky ke stažení e-knihy zdarma

1. objednání e-knihy na eKNIHOVNA.cz
2. dokončení objednávky, nic neplatím(cena je nula)
3. přihlášení na uživatelský účet Moje eKNIHOVNA(vpravo nahoře)
4. stažení eknihy jedním klikem

Popis stahování eknihy
Po přihlášení na uživatelský účet Moje eKNIHOVNA, je hned na uvodni straně uprostřed seznam objednaných eknih.U každé eKnihy je popisek "Stáhnout eknihu" a vedle vyklápěcí okno s textem "Vyber formát". Klikněte na vyklápěcí okno a šipkou kurzoru vyberte formát, který požadujete, nejčastěji PDF, ePUB nebo MOBI - pro čtečku Kindle.

Najetím kurzoru myši na formát a jedním kliknutím se e-kniha začne ihned stahovat do Vašeho počítače(mobilu, tablet) do složky "správce stažených souborů". Soubor stáhnete a uložíte stejně jako když stahujete z internetu jakýkoliv jiný soubor, obrázek, fotku nebo video. e-Knihy stažené do počítače(tabletu,mobilu) můžete následně přenést(nakopírovat) do čtečky eknih, nejlépe pomocí USB kabelu.
 
Dostal jsem ke čtečce leták s kódem na 100 e-knih zdarma, co mám s kódem dělat?
Kód z letáku není časově omezen, můžete ho použít při registraci uživatelského účtu Moje eKNIHOVNA, nebo následně po přihlášení na uživatelský účet v odkazu Můj ůčet - opravit údaje - kód napište do okna s popiskem "Zadejte kód voucheru". Registrace i používání uživatelského účtu je zcela zdarma. Na Váš uživatelský účet Moje eKNIHOVNA Vám bude hromadně nahrán výběr 100 e-knih ze sekce eknihy zdarma.
 
Mohu nahrát eknihy z eKnihovna.cz přímo do čtečky?
Ano, je to možné, ale doporučujeme eknihu nejdříve stáhnout do počítače, především pak majitelé čteček Kindle. E-knihy nejdříve stahněte do počítače(tabletu, notebooku) a následně pomocí USB kabelu nakopírujte do čtečky.
U čtečky Kindle kopírujete soubory(eknihy) do složky "Dokuments". 
 
Pokud si eknihu stáhnu do počítače a pak ji omylem smažu, mohu si eknihu znovu stáhnout?
Ano, eknihu z uživatelského účtu Moje eKNIHOVNA můžete stahovat opakovaně, eknihy zde máte "navždy" nahrány. Uživatelský účet též funkuje jako "archiv". Pokud eknihy přečtete, můžete si je přesunout do archivu přečtených eknih. Odloženou eknihu do archivu, můžete kdykoliv vrátit nazpět do hlavní nabídky uživatelského účtu Moje eKNIHOVNA. E-knihy lze také různě třídit, hodnotit nebo si k nim dělat výpisky a poznámky.
 
Jaký formát eknihy je vhodný pro čtečku Kindle?
Pro čtečku Kindle je nejvhodnější formát MOBI. Popis formátu MOBI
 
Mohu eknihu darovat dětem, přátelům nebo kolegům v zaměstnání?
Ano, eknihy jsou stále více vyhledávané jako dárky. Nejčastěji se daruje dárkový poukaz na určitou částku(200, 500, 1000 Kč). Obdarovaný si náseldně sám vybere eknihy o které má zájem. Dalším způsobem je výběr konkrétní e-knihy a zaslání na email obdarovaného. Pro tento způsob je potřeba nás nejdříve kontaktovat a sdělit nám jméno a příjmení obdarovaného, dálším krokem je zapalcení objednávky. eKnihu pak můžete stáhnout z uživatelského účtu, nebo si ji může stáhnout sám obdarovaný. 
 
Může si eKnihovnu založit firma?
 
Ano, firemní uživatelský účet Moje eKNIHOVNA je možno založit nejen pro firmu, ale také pro školu, úřad, kamennou knihovnu, nebo jakoukoliv další instituci.
 
Nedůvěryhodné připojení
 
Zadali jste doménu do vyhledávače a zobrazilo se Vám upozornění "Toto připojení není důvěryhodné".
Pak máte v adrese https místo http.
 
Správně má být http://www.eknihovna.cz

(špatně:https://www.eknihovna.cz)