Vyhledávání e-knihy

  1. pomocí menu
  2. pomocí vyhledávacího formuláře
  1. Vyhledávání pomocí menu

e-Knihy na serveru eKnihovna můžete vyhledávat pomocí hlavní nabídky menu:

  • beletrie
  • odborná literatura
  • bestsellery
  • eknihy zdarma

První tři kategorie se dále dělí na podkategorie. Tento způsob vyhledávání je určen pro žánrové a oborové vyhledávání. Najetím kurzoru na menu se automaticky bez nutnosti klikání otevře vyklápěcí okno. V odkazu beletrie můžete otevřít nabídku eknih pro dospělé, děti a mládež, populárně naučnou. Jednoltivé kategorie se dále mohou dělit na další podkategorie. Výběr se provádí postupným přejížděním kurzoru myši. Kliknutím na kategorii nebo podkategorii otevřeme katalog e-knih.

V seznamech katalogu e-knih je u každé e-knihy zobrazen obrázek (obálka, ilustrace, autor, ikona), název a stručná anotace. Pro zjištění více informací o jednotlivé e-knize je potřeba kliknout na název. viz. Detail eknihy.   

Obrázek: Náhled stránky - rozbalovací menu na hlavní straně

náhled na menu stránky eKnihovna

Vyhledávání e-knihy pomocí formuláře

Dalším způsobem vyhedávání e-knih na serveru eKnihovna.cz je prostřednictvím formuláře se třemi různými parametry - autor, název a libovolné slovo (fulltext). Doporučujeme pro rychlé hledání zvolit pouze jeden parametr. Formulář pro vyhledávání je umístěn na hlavní straně (homepage) v pravé horní části označen ikonkou lupy, pod oknem "Nákupní košík".

Obrázek: Náhled stránky - rozbalovací vyhladávací formulář na hlavní straně

náhled na vyhledávací formulář eknihovna

Příklad: Vyhledávání pomocí názvu e-knihy. Hledáme e-knihu Babička od Boženy Němcové. Klikneme kurzorem myši vpravo nahoře na slovo "Vyhledávání". Otevře se nám formulář s třemi parametry - okny pro vepsáni hledaného slova. Do pole "Název knihy" napíšeme slovo "Babička" a klikneme na červené tlačítko "Vyhledat". Otevře se nová stránka, kde je již formulář pro vyhledávání otevřen a hned pod ním jsou vyhledané e-knihy, které mají ve svém názvu slovo "Babička". Hned jako první je v seznamu námi hledaná e-kniha Babička od Boženy Němcové.

Obrázek: Katlog - výsledek vyhledání e-knihy Babička od Božený Němcové

Náhled strany na vyhledávání eknihy na eKnihovna.cz

 

Pomohla vám tato nápověda?

Napište nám náměty na zlepšení, nebo pokračujte na Časté dotazy