Stahování e-knihy zdarma

E-knihy nejsou z bezpečnostních důvodů zasálány na e-mail, ale jsou každému uživateli nahrány na jeho uživatelský účet Moje eKNIHOVNA. Zde jsou e-knihy archivovány a připraveny kdykoliv k opakovanému stahování.

Dostupné formáty e-knih:

PDF - formát pro klasický počítač, notebook nebo tablet
MOBI - formát určen pro čtečky značky Kindle
ePUB - univerzální formát pro většinu čteček 
 
Postup stažení eknihy do počítače
Doporučujeme postup, kdy je ekniha (soubor) stažena nejdříve do počítače (notebooku, tabletu) a následně nakopírována do čtecího zařízení = čtečka eknih (Kindle, Pocketbook)
 
Krok za krokem při stahování eknihy do počítače
1. na stránce www.eknihovna.cz se přihlašte na svůj uživatelský účet Moje eKnihovna (červené tlačítko vpravo nahoře) 
2. po přihlášení (uprostřed stránky) je vidět váš seznam objednaných eknih. U každé eknihy je nabídka "Stáhnout eknihu" a vedle je vyklápěcí okno "Vyberte formát" - klikněte na vyklápěcí okno a kurzorem myši vyberte formát který požadujete.
Jedním kliknutím na vybraný formát se ekniha začne ihned automaticky stahovat do počítače, konkrétně do složky "Správce stažených souborů". (Stejně jako když stahujete z internetu jakýkoliv jiný soubor, obrázek nebo video.)
3. eKnihy ve formátu PDF můžete na počítači ihned otevřít a číst. 
 

Uživatelský účet Moje eKNIHOVNA má funkci archivu. Všechny Vaše eknihy zde máte "navždy" nahrány. eKnihy si můžete opakovaně stahovat, také je můžete třídit, hodnotit nebo si dělat poznámky.

Další odpovědi na dotazy najdete také v sekci Časté dotazy viz. http://www.eknihovna.cz/caste-dotazy/

Stahování e-knihy z PDF prohlížeče

Některé knihy, noviny, časopisy nebo katalogy zdarma je možné číst přímo prostřednictvím PDF čtečky na stránkách eKNIHOVNA.cz. Pokud si přesto chcete některý titul stáhnout, postup je následující:

Pokud otevřete "detail" e-knihy, tak ve spodní části stránky je PDF prohlížeč, v rámci tohoto prohlížeče je na pravé části horního menu ikonka "Šipka dolů" (viz. obrázek níže), tato ikonka má funkci stahování souboru ve formátu PDF.

stahování eknihy zdarma PDF prohlížeč eKNIHOVNA