Knihy v ulicích Brna

13.10.2015

V centru Brna byly instalovány dvě příruční knihovničky. Díky zástupcům Knihovny Jiřího Mahena si můžete přečíst knihy přímo venku na laviče. Zatím byly instalovány dvě knihovničky. jedna je na Jakubském náměstí a druhá je na Moravském náměstí vedle kina Scala.

Podporu čtení knihy na ulici a čtenářské lavičky podpořila brněnská spisovatelka Kateřina Tučková.

Projektová manažerka Knihovny Jiřího Mahena Eva Vojtíšková uvedla, že inspirací pro čtení na ulici byly knihovničky v zahraničí. Proto využiliy knihy z mobiliáře ke zpříjemnění veřejného prostoru v Brně. Dále uvedla, že každý měsíc budou knihy měnit dle různých tématických okruhů. Na říjen knihovníci vybrali knihy o výtvarném umění a hudbě.

Knihy mohou do knihovničky vkládat i samotní čtenáři. Aby se knihovničky trochu obměnily. Čtenář si může lehce bez práce knihy vyměnit a nabídnout naopak své již přečtené knihy.