Nejkrásnější knihovna světa se nachází v Praze

7.10.2015

Pražské Klementinum, spadající pod Národní knihovnu České republiky se díky americkému severu Bored Panda stalo nejkrásnější knihovnou na světě. Více než 500 návštěvníků denně touží spatřit vzásné knihy a barokní sál, ve kterém se nachází především historické knihy a více jak 27 tisíc spisů. Knihovna však obsahuje i nejvzácnější rukopis známý pod názvem Vyšehradský kodex.

V současné době probíhají práce na digitalizaci jednotlivých dokumentů a k prohlédnutí budou jako elektronické knihy, nebo-li e-knihy zdarma, jsou již nyní na stránkách Národní knihovny. Ačkoliv vám webové stránky poskytnou opravdu mnoho informací, jedinečný zážitek vás čeká především při osobní návštěvě. Barokní sál nabízí jedinečný pohled na sbírku geografických a astronomických glóbů, které vytvořili tamní jezuité.

Knihovna se tak stala zcela právem držitelem titulu o nejkrásnější knihovnu a po restaurování knih z roku 2011 nyní čekají na digitalizaci další vzácné knihy, celkem zbývá více než 100 tisíc knih. Čtenáři se určitě mají na co těšit. Užívejme si proto dokonalého propojení historie s moderním světem, který se změnil z rukopisů na knihy elektronické.