Dějiny soutěže NČKR v datech

13.1.2019

1928 – Spolek českých bibliofilů uspořádal poprvé soutěž o krásnou knihu (1928–1940).
1959 – Český komitét knižní kultury na ni navázal podobnou soutěží (1959–1963).
1965 – Soutěž byla ustavena jako celostátní akce zajišťovaná ústředími české a slovenské knižní kultury a organizovaná PNP

Okysličte si mozek s novinkami na EKNIHOVNA

9.1.2019

Vtipy pro děti mohou být zajímavé i pro dospělé, a hlavně všem věkovým kategoriím dokážou na hezky dlouho prodloužit život. Zasmějte se s knihou vtipů, se kterou úplně zapomenete na všechny starosti.

Rozvíjíme čtenářskou gramotnost dle České školní inspekce!

1.1.2019

Rozvíjet čtenářskou gramotnost dětí i dospělých může být pořádná dřina i zábava. Měli by si ji dopřát všichni občasné České republiky. Už jenom proto, že ještě nedávno tato gramotnost u českých občanů hezky rychle klesala, zatímco v zemích jako je Německo či Polsko rostla. Kromě toho se ve čtenářské gramotnosti nemůžeme absolutně srovnávat třeba s Finskem, ti jsou úplně jinde než my, Češi.

Boj mezi nakladateli o dominanci na českém trhu

17.12.2018

Ještě rok poté, co druhé největší nakladatelství Euromedia Group a jednička mezi knižními sítěmi Luxor oznámily spojení, cítí ostatní nakladatelé a knihkupci dopady tohoto kroku. A tak i oni přemýšlejí, jak svůj byznys oživit, aby v nabité konkurenci nezaostávali.

Tipy na vánoční dárky na EKNIHOVNA

16.12.2018

Vánoce už pomalu klepou na dveře a vy stále nemáte vhodný vánoční dárek? Tak to jste tu úplně správně! Protože u nás se nemusíte obávat, že by vybraný dáreček nestihl včas dojít k vám domů. Vyberte si jednu z elektronických knih a můžete ji mít v podstatě hned. Je to jednoduché, a hlavně dokážete potěšit blízkého člověka.

Biblioterapie aneb léčba knihou

10.12.2018

Už jste slyšeli o biblioterapii? Pokud ne, tak budete dozajista velice nadšení! Biblioterapie je účinná zejména v tomto předvánočním hektickém období. Užijte si s knihami pohodovou vánoční atmosféru a nenechejte se okolím vystresovat.

Listopad: Na scéně Leonardo da Vinci

28.11.2018

Představujeme vám knižní novinku měsíce listopadu, kterou je kniha Leonardo da Vinci. Tato kniha se nese v duchu vědeckých objevů, zajímavých otázek, a hlavně příhodných odpovědí. Kniha pochází z dílny zkušeného Waltera Isaacsona, a tak se můžete dozvědět skutečně mimořádné a zajímavé informace.

Kniha měsíce listopadu se nese ve zdravém stylu

12.11.2018

Jíst zdravě a s rozumem by se mělo pořád a nejenom před příchodem vánočních svátků. Proto na trh přichází kniha Tomáše a Lucie Kosačíkových, kteří vám naservírují ty nejlepší a také nejzdravější recepty, které jsou určené celé rodině. Pochutnáte si na nich skutečně všichni, jak tvrdí autoři knihy v názvem Máme to rádi zdravě.

Český Harry Potter je tu, držte se!

2.11.2018

Harry Potter je ve světě skutečně velice oblíbenou četbou a stal na dlouhou dobu jistým fenoménem. Na základě zkušeností čtenářů s touto knihou vznikla i kniha ve stylu Harryho Pottera, ovšem určená výhradně českým čtenářům.

Víte, kolik stojí nejdražší kniha světa?

31.10.2018

Knihy nejsou v České republice tolik drahou záležitostí, a dokonce s příchodem elektronických verzí knih je možné je pořídit ještě levněji. Přesto však na světě existují kousky, které si jen tak někdo nekoupí.