Knihu měsíce března vaše tělo potřebuje

2.3.2019

Jako kniha měsíce března byla zvolena kniha s názvem Smoothies na každý den. Autoři knihy sázejí na to, že dnešní hektický život ubírá každému z nás potřebnou životní energii a vystavuje organismus těžkým zkouškám. Proto autoři knihy přicházejí s originálními smoothies, které tuto energii nejenom doplní, ale zejména pomohou vyčistit hlavu a především organismus.

Důvody potřeby provozu kamenných knihoven v době digitalizace

1.3.2019

Na téma využití kamenných knihoven v dnešní digitalizované době, popisuje článek v americkém časopise Forbes, publikovaný byl 21. července 2018. Ekonom Panos Mourdoukoutas v tomto článků říká, že Amazon by měl nahradit místní knihovny a ušetřit tak peníze amerických daňových poplatníků. (Dle dostupných informací Forbes následně článek po kritice odstranil viz. článek ZDE)

S knihou měsíce února potěšíte hlavně žaludek

26.2.2019

Ačkoliv už se únor blíží ke konci, rozhodně knihu měsíce února využijete i na další měsíce. Kniha je vhodná zejména jako jarní čtení, protože každý z nás si rád dobře uvaří a pochutná vždycky. Kniha měsíce února nese název „Když hvězdy vaří“ a tak se v knize dozvíte oblíbené recepty třeba Jiřiny Bohdalové. Ta totiž vaření přímo miluje a do své úplně nové knihy vybrala svých nejoblíbenějších více než 80 receptů.

Lhát se nemá, ale kniha s názvem Všechny krásné lži vás dostane

20.2.2019

Kniha Petera Swansona s názvem Všechny krásné lži byla vyhlášenou knihou měsíce února, ale samozřejmě se dá číst i v jakémkoliv jiném měsíci. Autor knihy zobrazuje ve svém díle skutečně úžasný příběh, který nenechá nikoho chladným. Hlavně když se místo oslavy koná pohřeb a hrdina knihy si musí uvědomit mnohé záležitosti, které v jeho životě ještě dostatečně nemohl pochopit.

Poradíme vám, kam za autorským čtením a na autogramiádu

11.2.2019

Autorské čtení a autogramiády jsou mezi čtenáři stále velice oblíbené. Autorské čtení a autogramiády miluje snad každý čtenář. A co teprve, když probíhají s vaším oblíbeným autorem či autorkou? Pokud nemáte o těchto záležitost přehled, máme pro vás pár tipů.

Četnické humoresky v knize měly úspěch

4.2.2019

Když běžel v televizi seriál Četnické humoresky, většina z nás seděla u televize a s napětím očekávala, co se bude dít. Šlo o velice oblíbený seriál, který byl natočen v České republice, a dokonce se organizátoři rozhodli pro využití různých míst natáčení v České republice. Možná právě díky tomu byl seriál tolik úspěšný. Byla by proto škoda, kdyby nebyla na tomto základě vydána také kniha.

Jak vypadají čtenáři e-knih

1.2.2019

E-knihy již nejsou žádnou novinkou, čtečku elektronických knih totiž má už více než půlmilionu lidí a další čtyři miliony občanů České republiky se mohou pochlubit tabletem či jiným přenosným zařízením, které elektronickou knihu taktéž dokáže přečíst.

Novinky, které nabízí EKNIHOVNA

25.1.2019

Dnešní svět není jenom o četbě, ale také o penězích, to asi cítí každý z nás, a proto přichází na svět zajímavá kniha s názvem Duše peněz. Autorem této zajímavé knihy je Lynne Twistová a ta ve své knižní novince radí, jak získat zpět bohatství našich vnitřních zdrojů.

Evoluce: Novinka měsíce ledna

17.1.2019

Vývoj lidstva neboli evoluce je zajímavou otázkou po mnoho generací. Zcela zásadní roli tu přitom sehrává změna. Ta jde ruku v ruce s přírodou a je v podstatě jedinou jistotou každé doby. Změna se přitom týká celého vývoje a evoluce tak neodmyslitelně musí patřit k našemu životu.

Etiketa obchodníka jako kniha měsíce ledna

14.1.2019

Etika a etiketa hraje důležitou roli v osobním životě, ale také v pracovním prostředí. Právě proto byla kniha Ladislava Špačka, Etika obchodníka, zvolena knihou měsíce ledna. Kniha se hodí pro všechny, kteří si přejí být úspěšní. A to nejenom v práci, ale také v manželství či partnerství.