Poradíme vám, kam za autorským čtením a na autogramiádu

11.2.2019

Autorské čtení a autogramiády jsou mezi čtenáři stále velice oblíbené. Autorské čtení a autogramiády miluje snad každý čtenář. A co teprve, když probíhají s vaším oblíbeným autorem či autorkou? Pokud nemáte o těchto záležitost přehled, máme pro vás pár tipů.

V rámci akce Spisovatelé do knihoven se Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice rozhodla do svých prostor rozhodla pozvat Radku Denemarkovou. Těšit se na ni můžete již 25. února od 18. 30 hodin. Tato umělkyně prozaička je známá svojí tvorbou Peníze od Hitlera či dílem A já pořád kdo to tluče.

V Mladé Boleslavi proběhne dne 26. února autogramiáda Vratislava Kulhánka s jeho knihou Cestou na hrad. Ve své knize poukazuje a hodnotí své životní etapy v rámci mladoboleslavské automobilky i mimo ni. V rámci autogramiády vás přivítá knihkupectví Luxor, které vám zprostředkuje setkání tváří v tvář s touto významnou osobností. Beseda bude skutečně zajímavá a po jejím skončení se bude konat autogramiáda. Začátek celé akce je naplánován na 16. 00 hodin.

V Praze se 27. února můžete těšit na večer v irském stylu, protože je pro vás připraven Večer irských povídek. Zavítejte do prostor Městské knihovny Praha, pobočky Bohnice a od 17. 00 se nechejte inspirovat irskou zimou a moderní irskou prózou. Jiří Pobuda se postará o přednes, zatímco se Katka Lorencová postará o hudební pozadí ve hře na harfu.

Trochu jiný šálek kávy vám nabídne 28. 2. město Vsetín, kde se ukáže, že literatura může být skutečnou inspirací pro hudební díla a uvidíte tak komentované ukázky z tvorby mnoha různých hudebních skupin, například The Beatles, Camel či Aphrodite´s Child. Pořadem vás provede pan doktor Jaroslav Císař, který je mimo jiné šéfredaktorem časopisu Čtenář. Rozhodně se máte na co těšit.

Poradíme vám, kam za autorským čtením a na autogramiádu