DPH na knihy v Evropě: Česká republika poněkud zaostává

31.7.2019

Daň z přidané hodnoty se různí nejenom podle toho, co je prodáváno, ale hlavně také podle toho, ve které zemi se právě nacházíte. A současný stav vypovídá, že daň z přidané hodnoty je v České republice oproti některým dalším státům prostě příliš vysoká. Knihy by rozhodně měli mít značně snížené DPH, a to by mělo platit také pro knihy elektronické. Některé země už na to přišly, podívejte se s námi, jak je to s DPH na knihy u nás i v ostatních zemích.

Léto, cestování nebo sex? Co takhle všechno v červencové knize!

28.7.2019

Kdo neharaší, není chlap! Přesně takhle zní název červencové knihy od autorky Marcely Mlynářové. Je to její již několikátá úspěšná kniha, a proto můžete očekávat opravdu úžasné čtení nejenom na dovolenou. Sama autorka knihy byla v mládí skutečným drakem a takového životního stylu se nehodlá vzdát ani dnes, i když už je zasloužilou babičkou!

Počet dětských knih roste, počet vysokoškolských titulů klesá

26.7.2019

Jak je to možné, mohou se ptát čtenáři, když se podívají na nedávné statistiky, ze kterých je na první pohled zřejmé, že zatímco počet dětských knih rapidně roste, počet vysokoškolských učebnic naopak rapidně klesá.

Podívejte se, jaké novinky přináší eknihovna

24.7.2019

Elektronická knihovna vám přináší i tento měsíc novinky, díky kterým se můžete vydat hluboko do mysli různých autorů. Podívejte se proto s námi, jaké novinky jsme si pro vás připravili tentokrát!

KNIHCENTRUM Festival v Ostravě opět nezklamal!

22.7.2019

Ve dnech 17. až 19. července jste si mohli užít různé besedy a autogramiády s významnými osobnostmi. Celou festivalovou akci zahájila ve středu 17. července Radka Denemarková, laureátka ceny Magnesia Litera. Došlo zejména na seznámení s její knihou Hodiny z olova.

Ozvěny knižního veletrhu v německém Lipsku

10.7.2019

Letošní Lipský knižní veletrh se konal 20.–24. března. Hostující zemí byla Česká republika. Na veletrhu bylo 60 českých autorů, kteří se účastnili 130 akcí. Vyšlo 70 nových překladů všech žánrů z češtiny a některé ještě přibudou. V souvislosti s tzv. Českým rokem se česká literatura propaguje v německojazyčných zemích i nad rámec událostí lipského veletrhu.

Japanoložka Anna Cima získala Cenu Jiřího Ortena

9.5.2019

Japanoložka Anna Cima, zaujala šesti člennou odbornou porotu svou knihou o japonském snu s názvem Probudím se na Šibuji.  Vyhlášení proběhlo 9. května na slavnostním podvečeru v rámci knižního veletrhu Svět knihy Praha a vyhlášením provedli přítomné diváky a hosty, herci holešovického divadla Radar.

Soutěž Nejkrásnější české knihy roku 2018

5.4.2019

Soutěž Nejkrásnější české knihy roku 2018, kterou pořádá Ministerstvo kultury České republiky a Památník národního písemnictví, již zná oceněné. V 54. ročníku soutěže ocenila mezinárodní odborná porota celkem 33 publikací.

Je tu opět Noc s Andersenem

22.3.2019

Jako každoročně bude mít každý dětský milovník četby možnost přespat v knihovně. Jde o akci zvanou Noc s Andersenem, která se koná již pravidelně na počet dánského spisovatele, Hanse Christiana Andersena. Akce se koná v knihovnách a dalších obdobných zařízeních po celé České republice a čtenáři se mohou těšit na různý, vždy však velice zajímavý program, který si pro děti připravili místní organizátoři.

Březen ve fantasy stylu

8.3.2019

Kniha Woodwalker od autorky Katjy Brandis na vás dýchne dokonalým fantasy stylem. Kniha se hodí jako milé čtení do jarního počasí a jarních bouřek, ale také je vhodná jako úžasný dáreček pro vaše blízké osoby. Kniha přichází na svět po napínavém čtení ve stylu sci-fi série Evoluce, které bylo čtenářům již představeno v rámci nakladatelství Bookmedia.