Je tu opět Noc s Andersenem

22.3.2019

Jako každoročně bude mít každý dětský milovník četby možnost přespat v knihovně. Jde o akci zvanou Noc s Andersenem, která se koná již pravidelně na počet dánského spisovatele, Hanse Christiana Andersena. Akce se koná v knihovnách a dalších obdobných zařízeních po celé České republice a čtenáři se mohou těšit na různý, vždy však velice zajímavý program, který si pro děti připravili místní organizátoři.

Letošní devatenáctá Noc s Andersenem se koná již 29. až 30. března. V současné době je do projektu Noc s Andersenem přihlášeno celkem 642 knihoven z České republiky, 695 školských zařízení, 108 ostatních zařízení v České republice, 7 zařízení na Slovinsku, 27 v Polsku, 230 na Slovensku a 29 zařízení z ostatních zemí. Díky těmto číslům si jistě dokážete vybrat knihovnou vhodnou pro vás, respektive, vaše dítko. Vybírat můžete přímo na pořadatelských stránkách, kde jsou jednotlivé instituce seřazeny podle krajů.

Těšit se tak můžete na seznámení s tradiční četbou, ale také četbu moderní a zejména pak plnění úkolů, různé zajímavé aktivity nebo třeba soutěže. Záleží na tom, jaký konkrétní program si pro vás knihovna připravila. Některé z knihoven dokonce očekávají hojnou účast, a proto dávají přednost čtenářům s platnou registrací či přímo pravidelným návštěvníkům knihovny.

Hans Christian Andersen:

Narodil se dne 2. dubna 1805. Lidé ho znají jako dánského spisovatele, který je celosvětově známý jako největší světový pohádkář. Napsal více než 155 pohádek a mnohé z nich už jsou považovány za klasiku. Mezi jeho tvorbu patří také verše a romány či autobiografie jeho života, tedy Pohádka mého života. Mezi jeho nejvíce známá díla patří například Ošklivé káčátko, Císařovy nové šaty či Děvčátko se sirkami. Autor obdržel mnoho různých ocenění, jako je například Prometheus Award z roku 2000 nebo Řád červené orlice z roku 1846.

Je tu opět Noc s Andersenem