Speak up! A short manual for students (and everyone else) in how to present stuff in front of an audience

Nakladatelství: Univerzita Palackého v Olomouci

Autor: Markus Öbrink

Rok vydání: 2018

Jazyk: en

Formát: PDF2

V dnešním světě, ve kterém se všechno zdá být digitální a neosobní, je stále velmi důležité umět mluvit přímo před lidmi. Přesto je pro většinu z nás velmi stresující stát na pódiu před publikem, někteří se takového vystoupení bojí. Tento text se zaměřuje na druh prezentací, které studenti a akademici dělají jako součást svých studijních či pracovních povinností, především je určen pro studenty angličtiny. Rady zde uvedené však platí pro všechny formy prezentací. Abyste využili tuto knihu, nemusíte však být student či akademik, spíše naopak: základní principy dobré prezentace platí pro obchodní sektor, v kulturním životě nebo v každé jiné oblasti, v níž chcete být aktivní. Kdokoliv může využít tento stručný návod jak hovořit před publikem.

In today’s world, where everything seems to be digital and impersonal, being able to talk directly to people is still necessary. Yet, most of us are nervous, even afraid, of standing there on the stage. This text focuses on the kind of presentations students and academic staff need to do as part of their studies and work, and is aimed at students with English as second language. However, the ideas presented are just as valid for all other forms of presenting. You don’t have to be a student or an academic to use this book; rather the opposite. The basic principles are the same in the business world, in entertainment, in politics, or in any other field you might be active in. Anybody could use this short manual to learn how to present.