Autogramiáda Blanky Hoškové

8.4.2015

V druhém dubnovém týdnu přinese knihkupectví Barvič a Novotný (nejen) brněnským čtenářům autogramiádu Blanky Hoškové k jejímu znovuvydanému románu Horko domácího krbu. Autogramiáda knihy se bude konat ve čtvrtek 9. dubna 2015 od 17 hodin v pobočce knihkupectví, která se nachází na České ulici v Brně.

Pravidla pro tvůrčí psaní

7.4.2015

Dle průzkumů až 70% čtenářů sní o tom, že by napsali knihu a stanou se spisovateli. Realita je Však zcela jiná a jen několik vyvolených napiše knihu a z nich pouze jednotlivci se stanou opravdovými spisovateli, kteří napíšou více jak dvě knihy. K napsání knižního bestselleru, každý začínající autor potřebuje:

Kniha Heleny Peerové Fitjazz s podtitulem Tančit může každý!

1.4.2015

V březnu vyšla v nakladatelství Ikar příznivci tance a zdravého pohybu napjatě očekávaná kniha Heleny Peerové Fitjazz s podtitulem Tančit může každý! Veřejnosti byla kniha představena na autogramiádě v rámci Knihfestu v sobotu 28. března v OC Letňany v Praze. Autogramiádu provázelo taneční vystoupení lektorů fitjazzu.

ProQuest a Google spolupracují, aby zlepšili pracovní tok vědeckých pracovníků

27.3.2015

ProQuest umožní vyhledávači Google Scholar zařadit do rejstříku plný text obsahu svého odborného časopisu, čímž zlepší výsledky vědecké práce. Tento projekt posune digitalní knihovny o velký kus dále. Práce je v plném proudu a společnost očekává, že do třetí čtvrtiny roku 2015 budou mít uživatelé zahajující výzkum v Google Scholar přístup k odbornému obsahu přes ProQuest.

Noc s Andersenem si užijí především děti

21.3.2015

Blíží se den narození dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena ( 2. duben 1805, Odense, Dánsko,  -  4. srepna 1875, Kodaň, Dánsko) autora, jehož knihy budou znát především děti. A právě proto mohou děti zažít pohádkové noci v mnoha knihovnách po celé České republice. Projekt s názvem Noci s Andersenem je určen převážně pro děti, které si z jediné noci odnesou neuvěřitelné zážitky. Nemine je totiž noční čtení, zahrají si různé hry, účastní se soutěží a některé z nich bude čekat i noční překvapení.

Láďa Huška napsal nejprodávanější knihu v historii

16.3.2015

Snad každý z nás zná knihu: „Vaříme s Láďou Hruškou“, která se umístila na 1. místě neprodávanějších knih za rok 2014. Ačkoliv se původně počítalo pouze se třiceti tisíci prodanými výtisky této "televizní" knihy, jejich počet se nakonec vyšplhal až na více než 370 000 kusů.

Zemřel Terry Pratchett, autor knih o Zeměploše

14.3.2015

Ve věku 66 let zemřel dne 12.3. 2015 oblíbený autor fantasy knihy Terry Pratchett. Mezi čtenáři byl známý především sérií knih Úžasná Zeměplocha. Za svůj život napsal více než 70 knih, ve kterých mísil netradiční fantasy se společenskou satirou. Psal především humoristické romány, fantasy byla spíše taková zástěrka, říká o Terrym Pratchettovi Jan Kantůrek, který překládá knihy Pratchetta do češtiny.

Kalendář autogramiád Michala Viewegha

12.3.2015

Březen jako březen knihy se pro našeho nejúspěšnějšího spisovatele, Michala Viewegha, stává klíčovým měsícem, protože právě nyní se jeho komediální kniha s názvem Vybíjená dostává do kin. Celá akce bude doprovázena autogramiádou a autorským čtením po celé České republice. Autoři filmu Vybíjená navštíví od 4. března do 13. března jednotlivé části České republiky a každý si tak bude moci užít skvělou atmosféru a dokonalé zážitky.

Výsledky 14. ročníku knižních cen Magnesia Litera

10.3.2015

V úterý 10.3. 2015 byly vyhlášeny výsledky 14. ročníku knižních cen Magnesia Litera. Z 349 knižních titulů bylo celkově vybráno patnáct děl. Každá z kategorií tvoří tři nominované, výjimkou tento rok je Literatura za prózu, kde se objevilo rovnou šest děl.

V ČR je více jak 5300 knihoven

9.3.2015

Den za dnem, rok za rokem, se lidé vracejí do míst, která jim poskytují klid, určité zázemí a jsou nabité informacemi až k prasknutí. Chodí sem obyvatelé z různých koutů světa nejenom proto, aby získali nové znalosti a vědomosti, ale třeba i proto, aby se seznámili, navštívili kavárnu či obdivovali úžasné prostory a moderní vybavení.