Unikátní putovní výstava Bible včera, dnes a zítra

21.7.2016

Unikátní putovní výstava Bible včera, dnes a zítra představuje Bibli a její poselství ve vybraných městech a obcích České a Slovenské republiky. Návštěvníci se tak mohou seznámit nejen s Biblí, ale i tím, co s Biblí souvisí. Projekt realizuje občanské sdružení I4U a Maranatha, o.s., ve spolupráci s BibleTV, Info-Bible.cz, knihovnami a dalšími partnery.

Do naučných audio knih se zamilujete!

29.4.2016

Audio knihy jsou v dnešní době oblíbené pro jejich dostupnost, dobrou využitelnost a především pro rozšiřování slovní zásoby a dobrého vlivu na naši pozornost. Když se k tomu přidá naučný charakter těchto knih, můžete se nejenom bavit, ale také vzdělávat.

Sestavte si rodokmen za pomoci elektronické knihy

25.4.2016

Mít vlastní rodokmen je v moderní době celkem žádané a jedná se o jednu z oblíbených činností lidí. Sestavení takového rodokmenu však je však mravenčí práce a nemusí být vůbec jednoduché rodokemn sestavit. Ale díky knihám a elektronickým archivům to možné je. Pokud toužíte znát své předky a vědět, odkud vlastně pocházíte, pak si sežeňte dostupné elektronické knihy, která vám se sestavením rodokmenu skutečně pomůžou. Níže je několik tipů, které knihy jsou dostupné na českém knižním trhu.

Zajděte za kulturou do Národní knihovny ČR

10.4.2016

Národní knihovna České republiky neslouží pouze k vypůjčení tištěné nebo elektronické knihy či audioknihy, ale je určena také milovníkům kultury, přednáškových akcí a exkurzí. Na začátek jara si knihovna připravila bohatý program, který zahrnuje výstavu s názvem Knihy znovu nalezené, která probíhá od 31. 3 do 21. 5. 2016 a čtenáři se zde dozví mnoho informací o různých starých dokumentech a jejich sáhodlouhém a zajímavém osudu.

Audioknihy posilují slovní zásobu dětí

2.4.2016

Audioknihy se stávají fenoménem dnešní doby a lze je považovat za jakýsi prvopočátek klasického čtení. Tyto knihy

Dubnové knižní novinky už na vás čekají

30.3.2016

Je tu další měsíc po březnu měsíci knihy. Na knižní trh a s ním přicházejí také knižní novinky, které by v naší knihovně rozhodně neměly chybět. Za knihu měsíce dubna je považována kniha s názvem Karel IV. a jeho zlatý věk českých dějin. Přestože významnou osobnost Karla IV. zná snad každý z nás, už jen málokdo ví, kolik tento český král a římský císař za svůj život vyknal práce a učinil rozhodnutí, které ovlivnili české dejiny.

Při čtení knihy musí mít děti volnost

22.3.2016

Čtení jakékoliv knihy má u dětí zásadní význam. Děti četba knih rozvíjí, podporují jejich představivost a především vyplňují jejich volný čas mimo dobu kdy hrají počítačové hry. K tomu, aby děti četly, je však zapotřebí je vhodně motivovat a to nemusí být vždy úplně jednoduchá práce

Knihy, které si vaše děti zamilují

14.3.2016

Každý rodič ví, že přimět děti ke čtení knihy, není vůbec jednoduché, je nutné nejenom děti vhodně motivovat, ale zároveň jim nabídnout vhodné knihy a knižní žánr, který pravděpodobně nebude pramenit z povinné klasické literatury, která už s dnešním světem nemá příliš mnoho společného.

Noc s Andersenem a dětskými knihami

8.3.2016

Noc s Andersenem je každoroční projekt, při kterém jsou děti v blízkém kontaktu s knihami a v knihovně dokonce mohou i přespat. Každý rok se tato akce nese v trochu jiném duchu. Letošní, již 16.  ročník bude věnován 180. výročí od napsání pohádkové knihy Malá mořská víla. Datum nocování v knihovně je stanoveno na 1. dubna 2016, v některých knihovnách se však může datum trochu lišit.

Měsíc knihy s knihami v Knihovně Jiřího Mahena

1.3.2016

Březen jako měsíc knihy se ponese ve znamení celostátní podpory čtení a čtenářů. Knihovna Jiřího Mahena v Brně si pro tento měsíc připravila velmi bohatý program, kampaň na podporu čtenářů je však celostátně rozšířená a různé programy nabídnou knihovny po celé České republice.