Noc s Andersenem a dětskými knihami

8.3.2016

Noc s Andersenem je každoroční projekt, při kterém jsou děti v blízkém kontaktu s knihami a v knihovně dokonce mohou i přespat. Každý rok se tato akce nese v trochu jiném duchu. Letošní, již 16.  ročník bude věnován 180. výročí od napsání pohádkové knihy Malá mořská víla. Datum nocování v knihovně je stanoveno na 1. dubna 2016, v některých knihovnách se však může datum trochu lišit.

Nocování v knihovně má za úkol přivést děti k zájmu o knihy, které jsou často v konkurenčním boji s ostatními médii, velmi pozadu. Největším konkurentem knih a knihoven je internet, konkétně pak stránky youtube.com a facebook.com.  Na akci se mají děti naučit, že čtení může být velké dobrodružství a to za pomoci předčítání a různých aktivit, které se během noci v knihovnách konají.

Nezapomeňte se podívat, kdy se koná Noc s Andersenem ve vaší knihovně a jaký program si pro vás knihovnice nachystaly, ať už budou s vaši ratolesti opékat špekáčky, hrát hry, soutěžit nebo se účastnit divadla, určitě se vztah vašich dětí ke knihám utvrdí.

Více na: http://www.nocsandersenem.cz/o-projektu.html