Nejprodávanější e-knihy v srpnu

11.9.2015

Chcete vědět, jaké eknihy jsou u čtenářů nejoblíbenější? Níže najdete žebříček "Nejprodávanější eknih" za měsíc srpen 2015. Tento žebříček vydává Svaz českých knihkupců a nakladatelů na základě dat získaných od největších prodejců, jenž mají v sortimentu eknihy. Ke konci prázdnin patří mezi nejoblíbenější knihy tituly z nakladatelství Host.

Další autogramiády nás čekají až v září. Co jiného dělat v létě?

10.8.2015

Léto je sice obdobím, kdy mají hlavně studenti víc volného času, zároveň je ale ironicky dobou nejen divadelních prázdnin. Svůj letní volný čas proto nemůžete využít k návštěvě divadelního představení v kamenném divadle, ale ani autogramiády svého oblíbeného spisovatele. Ty totiž knihkupectví a kulturní centra plánují až na začátek školního roku.

Představení knihy Fabrika v rámci Měsíce autorského čtení

23.7.2015

Měsíc autorského čtení přinesl v pondělí 20. července očekávané setkání s populární mladou spisovatelkou Kateřinou Tučkovou. Na její autorské čtení z knihy Fabrika přišli nejen mladí studenti literatury a literární nadšenci, kteří často tvoří většinu účastníků autorských čtení v Brně (hlavně mimo letní prázdniny), ale i starší čtenáři. Ty přilákalo nejen jméno oblíbené spisovatelky, ale i téma knihy Fabrika.

Vyšla další kniha E. L. James. Čeká ji nová vlna kritiky?

3.7.2015

Nově se v knihkupectví – zatím jen v angličtině – objevila kniha E. L. James, další ze série Padesáti odstínů. Jak by se mohlo zdát příběh knihy není pokračováním, ale slibovaným novým pohledem na čtenářům už známý příběh. Jak už sám název „Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian“ (tedy Grey: Padeát odstínů šedi vyprávěných Christianem) napovídá, tentokrát bude celý příběh vyprávěn z pohledu hlavního mužského hrdiny trilogie Christiana Greye.

Vyšlo pokračování knihy Christiane F. My děti ze stanice ZOO

25.6.2015

Když na konci 70. let poprvé vyšla kniha My děti ze stanice ZOO (v německém originále Wir Kinder vom Bahnhof Zoo), vyvolala velký ohlas a zároveň znamenala prolomení tabu v otázce drogy u mladistvých. Tehdy čtrnáctiletá Christiane F. v knize líčí svou cestu k drogám a marný boj se závislostí. Na začátku obsahu knihy stojí problémy v rodině, postupně přichází první drogové experimenty se „zkušenějšími“ kamarády. Postupující závislost a přechod na heroin přinesly Christiane nejen zdravotní problémy, ale nutnost vydělat si na další dávku.

Křest knihy Decibely nad Brnem s autogramiádou

19.6.2015

V Brněnské pobočce Knihy Dobrovský na Joštově ulici chystají na čtvrtek 25. června autogramiádu Petra Gratiase spojenou s křtem jeho nové knihy Decibely nad Brnem. V knize se Gratias snaží o zachycení brněnské bigbítové scény od počátku šedesátých do konce osmdesátých let. V tomto předrevolučním období vzniká v Brně řada bigbítových a rockových skupin. Z nich vybral Petr Gratias třicítku těch, které se nejvýrazněji prosadily v povědomí Brňanů a často i v dalších částech Československé republiky.

Vystoupení Lubomíra Doležela v Brněnském kroužku

1.6.2015

Ve středu 27. května navštívil Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně naratolog prof. PhDr. Lubomír Doležel, CSc. V rámci setkání BRNKu, tedy Brněnského naratologického kroužku, jehož česným předsedou profesor Doležel je, v Brně pohovřil na téma své nové knihy nazvané Heterocosmica II: Fikční světy české prózy.

Autogramiáda Blanky Milfaitové v knihkupectví Dobrovský

24.5.2015

Po řadě autogramiád knihy povídek Zpátky ve hřepopulárního od všem známého Michala Viewegha, pokračuje knihkupectví Dobrovský dalšími připravovanými autogramiádami. Mezi nimi je i autogramiáda Blanky Milfaitové k vydání její knihy Příběh opravdové vášně.

Co přinesl svět knihy 2015

20.5.2015

Jeden z největších svátků pro milovníky knihy je čerstvě za námi. Jaký? Nic menšího než mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy! Ten se odehrál na Výstavišti v Praze-Holešovicích a i letos byl návštěvníky narvaný k prasknutí. Čestným hostem letošního veletrhu se stala Egyptská státní knižní organizace a knihy egyptských autorů.

Autorské čtení Ivany Myškové a Jonáše Zbořila v Brně

12.5.2015

Brno nabízí a vždy nabízelo bohatou škálu zajímavých kulturních akcí. Důkazem toho je i autorské čtení, které zorganizovala studentská literární revue Pulsy a které se odehrálo 7. května 2015 v SKØG Urban Hub. Šlo o v pořadí druhé autorské čtení z cyklu Pulsujíce a zatímco první setkání patřilo Marku Šindelkovi a Petru Mezihorákovi, na druhém Pulsujíce četli své knihy Ivana Myšková a Jonáš Zbořil.