Svět knihy - 22. mezinárodní knižní veletrh

28.2.2016

Každý kdo má rád knihy, by si měl v předstihu rezervovat termín 12. až 15. května 2016. V tomto týdnu se bude konat knižní veletrh a literární festival. Již 22. mezinárodní knižní veletrh Svět knihy se uskuteční v prostorách Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice. Jako čestný host se představí severské země, takže možná se dočkáme i navštěvy populárných severských spisovatelů, jejich knihy jsou nyní velice populární. Mezi nejůspěšnější patří spisovatel Jo Nesbo.

O knihy je stále zájem

22.2.2016

Podle bilance vydávání knih v České republice za rok 2014 je zřejmé, že o knihy je i v době internetu stále vysoký zájem. Počet vydaných knih v tištěné podobě dosáhl na úroveň 18 379 vydaných titulů. Oproti předchozímu roku se jedná o zvýšení o zhruba 500 titulů za jeden rok. V loňském roce se dařilo také eknihám - elektronické knihy získávájí stále více příznivců, za rok 2014 jich bylo evidováno přesně 10 752.

Nejčtenější knihy světa

14.2.2016

Nové technologie umožňují lidem číst knihy pomocí čteček eknih, tabletů a smarphonů. Přestože jsou klasické

Autogramiády na začátku roku 2016

7.2.2016

Autogramiády na rok 2016

Je tu nový rok a s ním přicházejí nové knihy, noví autoři, nová díla, nové myšlenky a samozřejmě i nové e-knihy. Čtenáři se mohou těšit také na autogramiády a autorské čtení, které budou probíhat během celého roku po celé České republice

Nejoblíbenější elektronické knihy v roce 2015

30.1.2016

Pro inspiraci přinášíme seznam nejoblíbenějších titulů z našeho eshopu. Jedná se o elektronické knihy, které byly v roce 2015 nejčastěji kupované. Na prvním místě je kniha, která upoutá již titulkem, který doslova zní: Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská!. Autorkou knihy je mladá advokátka Renata Francová, jedná se o veselou knihu vtipných fejetonů.

Až 71 % studentů používá e-knihy

25.1.2016

Elektronické knihy se stávají hitem dnešní doby a proto je na téma e-knih děláno opravdu mnoho různých výzkumů. Díky zahraničním průzkumům víme, že nadšenci nových technologií nejsou jenom děti a mladší generace, ale elektronickým knihám se nevyhýbají ani senioři.

Zlepšují eknihy čtecí schopnosti chlapců?

18.1.2016

Studie ukázala markantní zlepšení ve schopnosti chlapců číst texty. Výzkumníci přišli s řešením pro jeden z nejpalčivějších problémů dnešního vzdělávacího světa - špatné čtecí návyky u chlapců. Studie pro National Literacy Trust ukazuje markantní zlepšení ve čtecích schopnostech chlapců, kteří používají elektronické knihy (e-knihy)

Zhubněte změnou stravovacích a myšlenkových návyků

14.1.2016

Přesně tohle čtenářům radí Antónia Mačingová ve svých knihách s trefným názvem Zhubněte jednou provždy. Po zdařilém prvním vydání knihy s tímto tématem se nyní dostává do prodeje i vydání druhé knihy,

Knihy, které přečetla a doporučuje zakladatel facebooku Mark Zuckerberg

4.1.2016

Zakladatel a většinový majitel facebooku Mark Zuckerberg je milovníkem knih. V roce 2015 si předsevzal, že přečte vybrané knihy a chtěl by dodržet pravidlo, že přečte jednu knihu za týden. Důvodem je přesvědčení, že čtení knihy dle jeho názoru přináší duševní spokojenost. Taktéž je přesvědčen, že knihy mohou člověku pomoci plně prozkoumat jakékoliv téma lépe než většina médií. Níže najdete knihy, které mladému americkému miliardáři nejvíce utkvěly v paměti.

Knihy, eknihy a eKNIHOVNA v roce 2016

31.12.2015

Nejen Městská knihovna Praha po celý rok doplňuje svůj knižní fond. Prostřednictvím aktulizovaného seznamu také my na eKnihovna.cz uvádíme pravidelně jaké nové eknihy u nás přibyly. Knihy jsou různých žánrů, a proto si z nich může vybrat úplně každý.