Zpráva o životě vesmířanů

Autor: Becky Chambersová

Rok vydání: 2019

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Závěr volného cyklu space oper Poutníci

Poslední lidé opustili Zemi už před stovkami let. Po vleklém putování prázdnotou byli (většinou) přijati mezi druhy, které se podílejí na správě a chodu galaxie, a po generace trvající cesta flotily Exodus skončila.

To je ovšem dávná historie. Dnes je flotila Exodus živoucím pomníkem, místem, odkud mnozí lidé pocházejí, ale málokdo z nich ho na vlastní oči viděl. Exodané se rádi pyšní svou komunitou a tradicemi — ty však nejsou tak jedinečné, jak si myslí.

Mnoho Exodanů odchází do cizích měst nebo kolonií a ti, kteří zůstávají, musejí uvažovat o svém současném i budoucím směřování. Jaký je účel lodi, která již dosáhla svého cíle? Proč zůstávat ve vesmíru, když existují jiné obyvatelné světy? Jaká je cena za udržování pečlivě vyváženého způsobu života — a má smysl v něm pokračovat?