Vy nevíte, co je válka

Autor: Eva Skalecka

Rok vydání: 2023

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Důležitý, drásavý, a nakonec i nadějný memoár o probíhající rusko-ukrajinské válce vyprávěný deníkovými zápisky mladé ukrajinské dívky.

Příběh Evy Skalecké začíná na její dvanácté narozeniny v Charkově, kde už odmalička žije se svou babičkou Irynou. O deset dní později se život, jaký znala, roztříští na kusy.

24. února 2022 se její město náhle ocitne pod palbou, když Rusko zahájí svou děsivou invazi na Ukrajinu.

Eva s babičkou uteče do sklepa, kde začne psát svůj deník. Popisuje strasti, které musely přetrpět v podzemí, a zoufalou cestu na západ, aby unikly zuřícímu konfliktu.