Slavnosti a oslavy ve škole

Nakladatelství: Grada

Podtitul: Aktivity pro výuku lidových zvyků a tradic

Autor: Alena Rakoušová

Rok vydání: 2024

Formát: PDF2

Slavnosti a oslavy jsou pro dítě předškolního i mladšího školního věku důležitou součástí života. Běžně slavíme Den dětí, Den matek, známé jsou lidové tradice spojené s časem Vánoc a Velikonoc. Jak ale uchopit a dětem zprostředkovat méně známé svátky spojené s lidovými zvyky a tradicemi, které jsou nedílnou součástí naší kultury? S tím bude nápomocná tato kniha.

Publikace bude užitečnou pomůckou učitelům a vychovatelům v transformaci hodnot skrytých v našich lidových zvycích a tradicích do didaktických aktivit školních předmětů. Lidové zvyky a tradice jsou navíc vhodnou tematikou pro udržení kognitivní i emotivní rovnováhy osobnosti žáka. Kniha nabízí soubor aktivit, které se jistě stanou podkladem pro projektové vyučování jednotlivých svátků a budou součástí školních slavností v mateřské či základní škole.