Screening a diagnostika karcinomu prsu

Nakladatelství: Grada

Podtitul: pro každodenní praxi

Autor: kolektiv a , Jan Daneš

Rok vydání: 2021

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Kniha reaguje na překotné změny v diagnostice a screeningu karcinomu prsu v České republice i celé Evropě v posledních deseti letech. Autoři z různých oborů zpracovali řadu témat stručným a přehledným způsobem.

Součástí publikace jsou kapitoly věnované epidemiologii, screeningu a diagnostice v praxi, výsledkům screeningu u nás, histopatologii, dědičnosti, rizikovým faktorům, vlivu hormonů, vyšetřovacím metodám a intervencím a nádorovým markerům. Zařazeny jsou také kapitoly pojednávající o diferenciální diagnostice karcinomu prsu u mladých žen, těhotných a kojících, pacientek s prsními implantáty a u mužů.

Závěrečné části se věnují hrazené a nehrazené péči, dávají příklady vyšetřovacích algoritmů a rozebírají chyby v komunikaci mezi zdravotníky a pacienty. Kniha je přínosná jak pro lékaře řady oborů (gynekology, praktické lékaře, chirurgy, radiology), tak pro radiologické asistentky a všeobecné sestry.

Publikace je doplněna obrazovou dokumentací z bohatého archivu autorů.