Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník v proměnách staletí

Nakladatelství: Veduta

Autor: Květoslav Growka

Rok vydání: 2017

Formát: PDF2

Na téměř tří stech starých pohlednicích, fotografiích a kresbách kniha čtenáři představuje Priessnitzovy léčebné lázně od doby jejich zakladatele V. Priessnitze, přes jeho pokračovatele až po současnost. Ukazuje život v lázních napříč staletími, léčebné kúry, mapuje vývoj lázeňského komplexu od jednoduchého „priessnitzovského“ jádra po architektonicky pestrá sanatoria v rukou jiných majitelů. Kniha čtenáře provede po promenádě a představí mu pomníky, které zde Priessnitzovi postavili vděční pacienti. A v užším výběru může zhlédnout zdejší unikát, systém pramenů a pomníčků na Studničním vrchu.