Nefritové město

Nakladatelství: Host

Autor: Fonda Leeová

Ochrana: sociální DRM

Rok vydání: 2022

Počet stran: 560

Jazyk: cs

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Ukázka: epubmobipdf2

Cena s DPH: 349 

Cena bez DPH: 349 

Objednané zboží bude nahráno v elektronické podobě na uživatelský účet Moje eKnihovna.
Platba kreditem je rychlá a bezpečná. Dobít kredit.

Dva klany, jeden zdroj moci 

Nefrit — nerost, který propůjčuje válečníkům nadlidskou sílu a rychlost — je hybnou silou a esencí ostrova Kekon. Ctihodní bojovníci, Zelené kosti, jako je rodina Kaulů, ho už celá staletí používají k umocnění svých schopností a obraně ostrova před invazemi cizích národů. 

Nyní už válka ustala a svůj vliv v hlavním městě Kekonu musí všemi prostředky upevňovat nová generace Kaulů. Jejich cílem je ochrana vlastního teritoria, ovládnutí obchodu s nefritem a obrana čtvrtí pod jejich dohledem. V rychle se rozvíjející nové zemi už není pro starodávné tradice místo. 

Když se navíc objeví nová droga, která umožní komukoli — i cizincům — nosit nefrit, potlačované napětí mezi Kauly a rodinou Aytů přeroste v otevřené násilné střety na život a na smrt. Výsledek klanové rozepře rozhodne o budoucnosti všech Zelených kostí, všech starodávných klanů, od nejúctyhodnějšího patriarchy až po posledního pouličního pěšáka — a také o osudu celého Kekonu. 

–––

Nefritové město přináší barvitě prokreslenou originální fantasy, podpořenou poctivým budováním světa. Zároveň čtenářům poskytuje pronikavý vhled do toho, co lidé musí obětovat ve společnosti založené na podmíněné loajalitě a bojovém výcviku.
Strange Horizons

Ve stylu Nefritového města se mísí Legenda Korry s Gangy New Yorku a notnou dávkou hongkongských akčních filmů. Postavy Fondy Leeové jsou hluboce lidské, mají ctnosti svých nedostatků a nedostatky svých ctností.
— Tor.com

Nefritové město je strhující příběh krve, cti, rodiny a magie, okořeněný nečekaně něžnými konturami postav.
— Palm Beach Post

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Produkt nemá žádné komentáře.

Ze stejné kategorie