Mýty a naděje digitálního světa

Nakladatelství: Jan Melvil publishing

Podtitul: Vše, co potřebujete vědět o kryptoměnách, umělé inteligenci a dalších převratných technologiích

Autor: Patrick Zandl

Ochrana: sociální DRM

Rok vydání: 2022

Počet stran: 288

Jazyk: cs

Formát: EPUB | MOBI

Ukázka: epubmobi

Cena s DPH: 299 

Cena bez DPH: 299 

Objednané zboží bude nahráno v elektronické podobě na uživatelský účet Moje eKnihovna.
Platba kreditem je rychlá a bezpečná. Dobít kredit.

Všimli jste si portrétu ženy na titulní straně knihy? Líbí? Během pár vteřin ho nakreslila Midjourney – stačilo jí dát pár pokynů a navíc za to nic nechtěla. Midjourney je totiž umělá inteligence a třeba o tisíc originálních obrázků ji můžete požádat i vy. Ještě před půl rokem by to nešlo…

# O knize
Digitální technologie se vyvíjejí překotným tempem a je čím dál těžší s nimi držet krok. Který z dnešních vynálezů je pouze „hype“ – bublina odsouzená k prasknutí, a co skutečný „game-changer“? Na odpovědích záleží naše osobní budoucnost, ale i prosperita celé společnosti.

Patrick Zandl patří už třetí dekádu mezi přední znalce nových technologií. V této knize srozumitelně objasňuje, jak fungují, a střízlivě posuzuje jejich budoucí potenciál. Neomezuje se přitom na technologie samotné, důraz klade i na jejich společenské dopady. Protože převratné vynálezy přinášejí nečekané příležitosti i nečekané hrozby.

Při čtení knihy mimo jiné pochopíte:
- Skutečný princip fungování kryptoměn, jejich možnosti a limity. Sami se pak můžete kvalifikovaněji rozhodnout, jestli do nich investovat.
- Jakou budoucnost mají další aplikace blockchainu – nahradí tzv. chytré smlouvy notáře?
- Proč umělá inteligence představuje revolučního pomocníka v medicíně či průmyslu, ale nebezpečný prvek v trestním systému.
- Jaké možnosti kontroly dává technologická revoluce vládám a jak funguje čínský systém sociálního kreditu.
- Proč bychom se měli zabývat zamýšlenou evolucí sociálních sítí – metaverzem.
- Že se čipy staly nejdůležitější „surovinou“ světa. Kdo je má, vítězí, kdo je nemá, upadá.
- Proč nové technologie zvyšují křehkost společnosti, co nám hrozí a jak to všechno přežít.

„Když se s novými technologiemi potkáváte, děje se tak zpravidla prostřednictvím nadšených článků věrozvěstů, propagátorů a marketérů, kteří nemají důvod rozebírat stinné stránky, případně si jich ani nejsou vědomi. Jenže selhávání má své zákonitosti a jsem přesvědčený, že aktuální technologická revoluce otřese mnoha jistotami. Každý by měl proto rozumět současným možnostem i rizikům, jinak naše víra v pokrok bude slepá.“
– Patrick Zandl

# O autorovi
Patrick Zandl (* 1974) je technologický publicista, který stál u zrodu českého internetu. V roce 1996 zakládal první český technický zpravodajský server, který později prodal iDNES. V roce 2006 spoluzakládal videoportál Stream.cz a dnes pracuje jako koordinátor vývoje u největšího světového výrobce 3D tiskáren Prusa Research. Je autorem řady knížek i článků popularizujících moderní technologie a udržitelnou energetiku.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Produkt nemá žádné komentáře.

Ze stejné kategorie