Ja som tu len mačka

Rok vydání: 2016

Jazyk: sk

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Mačka Ilsebill žije v päťčlennej rodine. Jej pozíciu ohrozuje pes, druhý domáci miláčik, a ešte aj bábätko. Ilsebill veselo rozpráva o strastiach svojho citového života, vysvetľuje prečo je najdôležitejšie jedlo a odvráti pohromu, že by musela počas rodinnej dovolenky žiť dočasne v domove pre mačky. Kniha je ilustrovaná čiernobielymi mačacími portrétmi Hildegard Müller. Kniha je určená čitateľom od desať rokov. Text však osloví aj dospelú čitateľskú obec, potešia sa jej milovníci mačiek a domácich zvierat, ale aj všetci milovníci dobrej literatúry. Keď skvelá nemecká autorka napísala knihu Ja som tu len mačka, záujem čitateľov bol taký veľký, že podnietil vydavateľa založiť novú edíciu. Postupne v nej vyšli knihy Ja som tu len pes, Ja som tu len škrečok (2014) a Ja som tu len poník (2015). E-knižné formáty ePub a MOBI neobsahujú ilustrácie.