Dobrodinci

Nakladatelství: Host

Autor: A. M. Ollikainen

Ochrana: sociální DRM

Rok vydání: 2022

Počet stran: 301

Jazyk: cs

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Ukázka: epubmobipdf2

Cena s DPH: 289 

Cena bez DPH: 289 

Objednané zboží bude nahráno v elektronické podobě na uživatelský účet Moje eKnihovna.
Platba kreditem je rychlá a bezpečná. Dobít kredit.

První díl strhující finské bestsellerové krimisérie 

Blíží se letní slunovrat a před branami vily neziskové nadace Lehmus se objeví modrý lodní kontejner, který rodinnému koncernu Lehmusojových sice patří, ale nikdo neví, kdo ho tam nechal dovézt. Ze stejně nevysvětlitelného důvodu je kontejner plný vody a uvnitř se jako v obrovském plechovém akváriu vznáší utopená žena tmavé pleti. Podivný zločin začne vyšetřovat komisařka Paula Pihlajová a stopy ji zavedou až do Afriky, kde zakladatel koncernu Hannes svého času podnikal a na rozvojové pomoci zarážejícím způsobem zbohatl. 

V základech se přitom otřásá i život samotné komisařky, protože za vraždu byl právě odsouzen jednadvacetiletý narkoman, s nímž ji pojí bolestný vztah. Paula trpí pocity viny a snaží se přijít na kloub tomu, jak se mladík dostal na scestí. Ve vyšetřování mezitím všechny stopy ukazují k rodině Lehmusojových, kolem níž se současně stahuje smrtící smyčka. 

–––

Mezilidské vztahy v rodině Lehmusojových jsou rafinovaně matoucí. Kdo byl kdo, s kým a proč? V pozadí probleskuje spousta chaosu a rozporuplných emocí. Ollikainen mimoto zručně zachycuje zvláštnosti finského uměleckého života. Rozuzlení celého zločinu je pak vysloveně omračující.
Mesta.net

Nejzdařilejším aspektem románu je jeho literární hledisko — to, jak mistrovsky je napsaný. Zápletka je dobře zpracovaná, čtenář dlouho tápe a nakonec je odměněn hned několika překvapeními.

 — Helsingin Sanomat 

Postavy jsou uvěřitelné, netrpí žádnými za vlasy přitaženými osobními problémy, které jsou v severské krimi až nadužívané. Paula Pihlajová je silná žena, která vede tým vyšetřovatelů přímočaře a efektivně.

 — Kirsin Book Club 

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Produkt nemá žádné komentáře.

Ze stejné kategorie