Dcera kostí

Nakladatelství: Host

Autor: Andrea Stewartová

Ochrana: sociální DRM

Rok vydání: 2022

Počet stran: 439

Jazyk: cs

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Ukázka: epubmobipdf2

Cena s DPH: 339 

Cena bez DPH: 339 

Objednané zboží bude nahráno v elektronické podobě na uživatelský účet Moje eKnihovna.
Platba kreditem je rychlá a bezpečná. Dobít kredit.

První díl Asií inspirované fantasy série Tonoucí císařství 

Císař vládne už celá desetiletí a klid a pořádek v říši udržuje díky magii kostí, která mu umožňuje vytvářet z kostních úlomků své pomocníky, živoucí konstrukty. Jeho síla však slábne a na ostrůvcích Císařství se postupně šíří vlna vzpoury. 

Císařova dcera Lin tráví dny uvězněná v paláci plném zamčených komnat a temných tajemství a ze všech sil se snaží otci dokázat, že je hodna stát se jeho následnicí. Jenže v císařových očích se pro tak důležitou roli nehodí, protože vinou záhadné choroby přišla o všechny vzpomínky z dětství. A tak Lin nezbývá než na otce udělat dojem tím, že ovládne pečlivě střežené umění magie kostí na vlastní pěst. Tak velká moc si ale žádá obrovskou oběť a povstalci už jsou za branami. Lin čeká nelehké rozhodnutí. Jak daleko je pro své dědictví — a záchranu svého lidu — ochotná zajít.

–––

Dcera kostí přitáhla mou pozornost a už ji nepustila. Neúprosně zkoumá, jak lidé u moci vykořisťují a dehumanizují ty, jimž mají sloužit, ale zároveň oslavuje povznášející sílu lásky a přátelství. Naprosto fantastické čtení a já netrpělivě očekávám pokračování.
— 
Kevin Hearne, autor série Kroniky železného druida 

Překvapivě komplexní kniha. Stewartová v ní spojila vize z Blade Runnera, postavy z Hvězdných válek, hrůzy z Frankensteina a přidala spoustu vlastních nápadů. Některé z těchto ingrediencí se osvědčily více než jiné, ale autorka naštěstí opakovaně překvapuje a přesvědčuje o svém talentu. Její fantazie a emotivní krajiny, jaké dokáže vykreslit, by měly i nadále činit ze série Tonoucí císařství hodnotné čtení.
— 
Locus Magazine 

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Produkt nemá žádné komentáře.

Ze stejné kategorie