Clinical Endocrinology and Diagnostic Imaging

Rok vydání: 2014

Jazyk: en

Formát: PDF2

Monografie vychází z mnohaletých zkušeností autorů v klinické endokrinologii i zobrazovací diagnostice, z jejich vlastní klinicko-výzkumné práce a z podnětů získaných při výuce studentů a lékařů u nás i v zahraničí. Jednotlivé kapitoly obsahují embryologicko-anatomické poznámky, klinickou charakteristiku jednotlivých endokrinopatií, laboratorní a funkční testy včetně referenčních hodnot, indikace a algoritmus zobrazovacích metod a zásady racionální moderní terapie jednotlivých patologií včetně dalšího klinického sledování pacientů. Texty dávají rovněž praktické rady, jak přistupovat k endokrinologickým pacientům, upozornění na některé možné špatné interpretace výsledků jednotlivých vyšetření a jsou doplněny četnými obrazy patologických stavů, a to téměř výhradně z vlastního archivu autorů. V kapitole diabetes mellitus je pozornost zaměřena na diagnostiku komplikací diabetu a na vzájemné vztahy mezi diabetem a ostatními endokrinopatiemi. Dílo je zaměřeno na klinickou praxi, nezabývá se podrobněji patofyziologií, ale zahrnuje relevantní vybrané nejnovější poznatky z odborné literatury. Monografie je určena studentům medicíny, mladým endokrinologům, diabetologům, radiologům i praktickým lékařům, kteří se o endokrinologii zajímají. Cenné informace najdou v díle i lékaři v atestační přípravě v endokrinologii a zobrazovacích metodách.