Caribe hispano y Europa: Siglos XIX y XX

Rok vydání: 2018

Jazyk: es

Formát: PDF2

V předkládané publikaci autoři sledují různorodé vztahy španělsky mluvící části karibského regionu – ostrovů a přilehlých břehů kontinentu – s evropskými zeměmi v posledních dvou stoletích. Pozornost je věnována především problematice vztahů Kuby s některými evropskými státy. Zajímavým tématem je dále například podíl Středoevropanů na obchodu s otroky, francouzský pokus o výstavbu středoamerického průplavu ještě před začátkem panamského dobrodružství či československé diplomatické aktivity ve Střední Americe ve dvacátých a třicátých letech minulého století.