Beara: dokumentární román o genocidě ve Srebrenici

Nakladatelství: Cpress

Autor: Ivica Đikić

Rok vydání: 2021

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Když je realita naléhavější než fikce.

Oceňovaná kniha Ivici Đikiće pojednává o nejmasovějším válečném zločinu spáchaném v Evropě od holokaustu. Systematické povraždění – genocida – více než osmi tisíc zajatých Bosňáku, jehož se dopustily jednotky bosenských Srbu během několika dní léta roku 1995, je výzvou pro historiky i literáty. Đikić zvolil cestu úcty k faktografii a pramenům a optiku plukovníka Ljubiši Beary, jenž byl mozkem celé operace. Výsledkem je fascinující výprava do „srdce temnoty“, která zkoumá příčiny a architekturu zla.