Architektúra 20. storočia v Nitre. Stav poznania

Rok vydání: 2023

Jazyk: sk

Formát: PDF2

Monografia je príbehom architektúry jedného mesta. Je príbehom o tom, ako Nitra vyzerala (mohla vyzerať) a aký je jej súčasný urbanistický šat. Určite poteší nielen každého rodeného Nitrana. Je písaná zrozumiteľne, vecne s didaktickým zreteľom, ale zároveň odborne korektne s inštrumentáriom adekvátneho pojmového aparátu. Odborne vysoká fundovanosť je znakom silného zanietenia oboch autorov témou. Jej prehľadné členenie a kvalitné obrazové reprodukcie zvyšujú celkovú atraktívnosť publikácie. Autori majú ambíciu osloviť nielen teoretikov architektúry, ale tiež študentov humanitného i technického zamerania ako i širšiu verejnosť so záujmom o výtvarné umenie, resp. architektúru 20. storočia v regióne s presahmi k európskym vývinovým kontextom.