Analfabetka, která uměla počítat

Nakladatelství: Panteon

Autor: Jonas Jonasson

Ochrana: sociální DRM

Rok vydání: 2014

Počet stran: 414

Jazyk: cs

Formát: EPUB | MOBI | PDF | PDF2

Ukázka: epubmobipdfpdf2

Cena s DPH: 209 

Cena bez DPH: 209 

Druhý román autora Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel.

Nombeko začala pracovat v pěti letech jako vynašečka latrín na předměstí Johannesburgu, v deseti letech osiřela. Nic nenasvědčovalo tomu, že by neměla prožít svůj život v jedné z chatrčí největší chudinské čtvrti světa a pak tu předčasně umřít, nikým nepostrádaná. To by ale nebyla Nombeko – analfabetka, která uměla počítat.
Osud i její talent ji zavedou až do mezinárodní politiky, na druhou stranu zeměkoule, ke dvěma identickým a zároveň velmi odlišným bratrům. Během jejího dobrodružného putování se jí podaří zamotat hlavu agentům nejobávanější tajné služby nebo být unesená ve špinavém náklaďáku na převoz brambor. A tím to zdaleka nekončí...

Jonassonův první román Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel se záhy po vydání stal čtenářským hitem a dva roky po sobě nejprodávanějším švédským románem. Přeložen byl do 40 jazyků. Fenomenální úspěch sklízí v mnoha zemích světa, včetně Česka, kde se dosud prodalo přes 50 000 výtisků.

Grandiózní příběh, který ve srovnání se „Staříkem“ nezaostává ani nápady překračujícími veškeré hranice, ani bizarními zvraty a ani nezapomenutelným půvabem.
Die Welt

„Analfabetka, která uměla počítat“ je stejně nádherně ironická a vtipná jako Jonassonův debutový román „Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel“.
Guardian

„Analfabetka“ je skvělý román pro dobrou náladu, který stále a stále překvapuje nepředvídatelnými příhodami. Zvláštní talent Jonase Jonassona nespočívá jen ve velkém umění vyprávět, ale opírá se také o schopnost dát svému příběhu další rozměr.
Die Zeit

Recenze a hodnocení eKNIHOVNA: 85%

Autor knihy Analfabetka, která uměla počítat, Jonas Jonasson, je švédský spisovatel a novinář. První kniha Jonase Jonassona – Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, byl ve Švédsku dva roky po sobě nejprodávanějším románem. Jeho druhá kniha – Analfabetka, která uměla počítat, vyšla v roce 2013 a ihned u čtenářů vzbudila podobný ohlas, jako Stoletý stařík. 

Tento humoristický román plný ironie a humoru, vypráví příběh černošské dívky Nombeko Mayeki. Narodila v roce 1961 v Sowetu, chudinském předměstí Johannesburgu. Nombeko začala pracovat už v pěti letech jako vynašečka latrín. V deseti letech osiřela a vše nasvědčovalo tomu, že celý svůj život stráví v této největší chudinské čtvrti světa podřadnou prací a žít že bude v jedné ze zdejších chatrčí. 

Nombeko nemumí číst, ale přesto velmi dobře rozumí matematice. V tomto příběhu plném nečekaných zvratů, ji osud zavede až do mezinárodní politiky na druhou stranu změkoule – do Švédska. Během jejího putování zamotá hlavu agentům nejobávanější tajné služby a v další části svého dobrodružného putování je unesena ve špinavém náklaďáku na převoz brambor. Tím však její dobrodružství zdaleka nekončí...

 Autor recenze: Jana Tomanová, redakce eKNIHOVNA.cz

 

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Produkt nemá žádné komentáře.

Ze stejné kategorie