100 let od založení Československa

Nakladatelství: Institut Václava Klause

Autor: Institut Václava Klause

Ochrana: sociální DRM

Rok vydání: 2018

Počet stran: 72

Jazyk: cs

Formát: EPUB | MOBI

Ukázka: epubmobi

Cena s DPH: 50 

Cena bez DPH: 50 

Objednané zboží bude nahráno v elektronické podobě na uživatelský účet Moje eKnihovna.
Platba kreditem je rychlá a bezpečná. Dobít kredit.

Vznik Československé republiky, jehož sté výročí si letos připomínáme, je příležitostí k ohlédnutí se za naší moderní historií, jejími vrcholy i tragickými periodami, výzvou k hledání poučení z ní a především k úvahám o budoucnosti naší republiky a hrozbám a rizikům, která jsou před námi. Generace našich předků v čele s TGM dokázala využít válečné porážky Rakousko-Uherska a Německa a vzala osud naší země po dlouhých staletích do vlastních rukou. Moderní českou státnost nebylo lehké vytvořit ani uhájit. Vděčíme za to tisícům odvážných mužů a žen, kteří neváhali za naši národní svobodu se zbraní v ruce bojovat a umírat, kteří za ni trpěli v žalářích a na frontách, kteří usilovně pracovali pro blaho a rozkvět naší země.

Uplynulých sto let nám ukázalo, že vlastenectví a odhodlání bránit a rozvíjet náš svobodný stát měly hlavní podíl na tom, že republika vstupuje do svého druhého století jako úspěšná a prosperující země. Často se vedou spory o to, jak v současnosti definovat český národní zájem. Odpověď je jasná – předat náš stát svobodný a prosperující dalším generacím.

To v dnešní době znamená být si vědomi i hrozeb a rizik kolem nás a bránit všemu, co naši státnost a suverenitu ohrožuje. Naše země dnes na rozdíl od minulosti nemusí čelit akutnímu vnějšímu ohrožení, avšak nemohou nás nechat klidnými tendence, které můžeme pozorovat ve směřování dnešní Evropy a evropské integrace. Naši předkové odmítli v roce 1918 být nadále pouhou provincií, které se vládlo zpoza jejích hranic. Je naší povinností zabránit tomu, abychom se takovou provincií znovu stali, abychom se naivně zbavili práva řídit si své vlastní záležitosti, odevzdali svou suverenitu do ciziny a stali se znovu pouhým objektem historie.

Dnešní Evropa stojí na nebezpečné křižovatce. Migrační krize, která stále pokračuje, nám ukázala, že v sázce je osud evropské společnosti jako takové, její kultury i národní identity jejích příslušníků. Mnozí se nám snaží namlouvat, že naše minulost, tradice, způsob života i výchova byly a jsou špatné. Snaží se potlačit a zdiskreditovat národní vědomí, tradiční hodnoty a dokonce měnit samu lidskou přirozenost. Pokud v důsledku naší naivity, pohodlnosti či zbabělosti uspějí, bude to znamenat i konec našeho národa a státu, který nám odkázali naši předkové. To nesmíme nikdy dopustit.

Kniha, kterou držíte v rukou je souhrnem našich textů, projevů, rozhovorů a dalších příspěvků ke stému výročí moderní české státnosti publikovaných či pronesených v září a říjnu 2018. Právě dny stého výročí vzniku Československa jsou totiž správnou dobou si vše výše uvedené uvědomovat a nedopustit společenský rozvrat ani ztrátu suverenity země. Věřme, že společně tomuto úkolu dostojíme.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Produkt nemá žádné komentáře.

Ze stejné kategorie