Co očekávat od kurzu tvůrčího psaní?

31.5.2018

Kurzy tvůrčího psaní jsou hitem dnešní doby. Jste-li kreativní a máte dostatek energie, můžete kdykoliv vydat svoji knihu, a to v podobě tištěné nebo třeba jenom elektronické. Mnozí z nás však neví, jak správně své myšlenky do knihy shrnout a jak se vydat na cestu tvorby vlastní knihy, proto je dobré navštívit jeden z mnoha kurzů tvůrčího psaní a nechat se inspirovat.

Recenze na knihu: Ženy a management

25.5.2018

Rovnoprávnost je stále otázkou dneška. Ženy začínají mít stejné postavení jako muži, zastávají stejné profese a nebojí se prosadit. Ovšem, přesto nejsou příležitosti rovné, alespoň dle neustálého sledování jak na úrovni České republiky, i tak Evropské unie. Ženy stále za stejnou práci jako muži dostávají méně peněz a stále jen těžko dosahují tak vysokých pozic jako muži.

Chřest – Kde se vzal a proč se slaví?

18.5.2018

Chřestové slavnosti se konají každoročně na mnoha místech České republiky a to proto, aby oslavili chřest. Lidé tak mají možnost zjistit, jak takový chřest chutná a zejména jej mohou vidět a koštovat v mnoha různých podobách. Letošní ročník Chřestových slavností byl natolik bohatý, že chřest skončil nejenom v klasických pokrmech, jako je chřestové zelí, chřestové omáčky či krémy, ale také z něj byla připravena chřestová limonáda, chřestové palačinky či přímo bylo k mání chřestové pivo.

Když je čtení zábava

9.5.2018

Čtení může být pro některé z nás pěkná nuda. To však záleží vždy na tom, o jakou knihu se jedná a co si hodláte právě přečíst. Nebudeme si nic nalhávat, některé knihy jsou zábava, zatímco jiné nemusejí být tak záživné. My vám však přinášíme několik tipů, díky který se stane čtení zábavným pro všechny.

Podívejte se, jaké jsou hlavní přednosti audioknih

3.5.2018

Tištěné knihy mizí pomalu do pozadí dění a nahrazují je elektronické knihy. Ani ty už však nejsou dostačující. Lidé touží po něčem novém, třeba po audioknihách. Ty skýtají hned několik předností, které byste měli jako správní čtenáři rozhodně znát.

Od biatlonu k vlastní knize

23.4.2018

Gabriela Soukalová, vdaná jako Koukalová, byla ve své době ve sportu skutečnou celebritou. Ukončení její kariéry bylo pro mnoho lidí i sportovkyni samotnou bohužel velice náročné, a proto nyní přichází alespoň se svým novým knižním trhákem.

Víme, co přinese letošní kampaň Kniha Ti sluší

13.4.2018

Ke každoročním oslavám Světového dne knihy a autorských práv se jako již tradičně váže kampaň Kniha Ti sluší. Tuto známou a moderní kampaň iniciuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Hlavním záměrem této akce je podpořit a propagovat českou knižní kulturu.

Světový den knihy a autorských práv si každý užije!

9.4.2018

Kvapem se blíží oslavy Světového dne knihy a autorských práv, který jako každý rok připadá na 23. dubna. Datum nebylo vybráno náhodně, ale je připomínkou na výročí úmrtí Miguela de Cervantese, Williama Shakespeara a Gacilase de la Vegy.

Kniha měsíce dubna zve na výlet

3.4.2018

Počasí nám konečně trochu přeje a dovoluje nám jet na poklidné výlety jarní přírodou. K lepší orientaci, kam se vydat na výletní trasy, byl nově vydán Ottův atlas výletní trasy Česká republika. Jedná se o unikátní vydání, které mapuje turistické trasy a současně se zaměřuje na nejkrásnější a nejvíce zajímavá místa celé České republiky. Ottův atlas vychází ze 12 oblastí a každá z nich nabízí více než 20 úžasných výletů pro pěší výletníky i cyklisty. Samozřejmě nechybí ani popis nejvýznamnějších přírodních a historických památek.

Už znáte příběh Pražského hradu?

26.3.2018

Příběhy jsou základem téměř všech knih a příběhy jsou i podstatou lidského života. Svůj příběh však může mít také například Pražský Hrad. Jeho příběh je tak zajímavý, že byla na tohle téma dokonce učiněná výstava, která trvala po celý rok. Právě teď proto máte několik málo posledních dnů, abyste ještě dohnali, co jste v minulém roce zameškali.