Pavel Čech o pravém klukovském dobrodružství a práci spisovatele a ilustrátora v jednom

Redakce knižního webu eKNIHOVNA.cz požádala o odpovědi na dotazy oblíbeného autora knih pro děti, které si zamilují i dospělí. Spisovatel a ilustrátor Pavel Čech se ve své tvorbě inspiruje klukovskými partami, starou Prahou a tajemnými zážitky, které si odsud lze odnést.

V kolika letech jste napsal své první dílo, o čem pojednávalo a jaký to byl žánr?

První dílo jsem napsal asi ve třetí třídě; bylo to o klukovské partě (a la Rychlé šípy); později strašidelné povídy po vzoru Kpyta a Mňouka a ještě později  "Případy inspektora Lovina" podle TV seriálu o inspektorovi Moulinovi.

Jak dlouho Vám trvalo napsání a následé vydání první knihy?

Asi rok práce a pak dlouhé měsíce marných snah sehnat nakladatele.

Vzpomenete si ještě s čím jste se jako začínající autor musel vypořádat?

S absolutní neznalostí knižního trhu například.

Jsou Vaše knihy vydávány i jako eknihy?

Zatím ne.

Máte své nakladatelství, nebo si knihy (eknihy) vydáváte svépomocí?

Mým dvorním nakladatelem je pan Petr Novotný - nakladatelství Petrkov.

Kde všude lze Vaše knihy (eknihy) zakoupit? (knižní eshopy, kamenné knihkupectví, osobní www)

Ve většině knihkupectví a určitě i na internetu. Přes osobní www ne.

Věříte v budoucnost tištěné knihy nebo eknihy, případně obou současně?

Věřím v budoucnost obou současně.

Děkujeme, přejeme mnoho dalších úspěchů.

Foto: www.pavelcech.wz.cz