Kateřina Tučková, autorka čtenářsky nejúspěšnějších knih o svých literárních začátcích a kariéře

Redakce knižního webu eKNIHOVNA.cz požádala o odpovědi na dotazy oblíbenou českou spisovatelku Kateřinu Tučkovou. Mile nás překvapila ochota a rychlost, se kterou reagovala na naše dotazy.

V kolika letech jste napsala své první dílo, o čem pojednávalo a jaký to byl žánr?

Bylo to ve třetí třídě - se dvěma kamarádkami jsme psaly knihu o třech kamarádkách a koni. Jak objevné! :-) Ale nejsem si jistá, jestli se ten útvar v linkovaném sešitě, který mi dodnes někde leží, dá nazývat skutečným dílem :-)

Jak dlouho Vám trvalo napsání a následé vydání první knihy?

Tři roky, ale poslední půlrok jsem už věděla, že Nakladatelství HOST Gertu vydá.

Vzpomenete si ještě s čím jste se jako začínající autorka musela vypořádat?

S pochybami, zda to mé psaní má vůbec nějaký smysl. Ale to se dá zjistit jen v případě, že jde nakonec člověk s kůží na trh.

Jsou Vaše knihy vydávány i jako eknihy a kde je lze zakoupit?

Ano, jsou jako e-knihy i jako audioknihy (Vyhnání Gerty Schnirch vyjde letos na podzim v ADK-Prague stejně jako Žítkovské bohyně). Lze je zakoupit jak v knihkupectvích, tak i na portálech.

Věříte v budoucnost tištěné knihy nebo eknihy?

Obě. Mám dojem, že si tak úplně nekonkurují. A podle mě, čím více kanálů, kudy se literatura dostane ke čtenáři, tím lépe.

Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů.

Foto: katerina-tuckova.cz, autor: Robert Hédervári