Bára Nesvadbová o rodičovských radách a psaní pro časopisy

Těsně před koncem roku 2013 zaslala redakce knižního webu eKNIHOVNA.cz několik otázek spisovatelce Báře Nesvadbové. Autorka vystudovala obor Žurnalistika a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Do novin a časopisů píše pravidelně, stala se i šéfredaktorkou několika z nich. Mezi čtenáři se proslavila knihami o ženách, vztazích a sexu. Bestiář, její nejslavnější kniha, byl zfilmován.

V kolika letech jste napsala své první dílo, o čem pojednávalo a jaký to byl žánr?

Moc si nevzpomínám, mám selektivní paměť na svůj vlastní věk :-). Matně tuším, že to bylo kolem dvaceti. Knížka se jmenovala Řízkaři a byla o hledání, tak říkával můj tatínek - kulantně. Moje nakladatelka, říkala, že byla o poznání. Upřímně, myslím, že o sexu.

Jak dlouho Vám trvalo napsání a následé vydání první knihy?

To neumím říct, byly to fejetony a krátké povídky, psané pro různé časopisy, moje nakladatelka Romana Přidalová navrhla je propojit jednou osobou a vydat. Takže od nápadu k realizaci zhruba měsíc.

Vzpomenete si ještě s čím jste se jako začínající autor musela vypořádat?

S obrovskou kritikou vlastního otce. Ty láskyplné rady rodičů jsou vážně děs. Až dnes, když dcera sepisuje scénáře a já jí uděluju nesnesitelné rady, tak snad až dnes mám trochu odstup...

Jsou Vaše knihy vydávány i jako eknihy?

Ano, na wooky a na e-reading.

Máte své nakladatelství, nebo si knihy (eknihy) vydáváte svépomocí?

Mám svoji vydavatelku Romanu Přidalovou, z Motta, dnes Albatrosu, fejetonové knížky a pohádky Garpíškoviny jsem vydala v Bráně.

Kde všude lze Vaše knihy (eknihy) zakoupit? (knižní eshopy, kamenné knihkupectví, osobní www)

Vůbec netuším, snad všude v běžné obchodní síti, kam dodává Albatros, Euromedia a Pemic.

Věříte v budoucnost tištěné knihy nebo eknihy, případně obou současně?

Určitě ano. Čtení je přece jedna z nejbáječnějších činností. A vážně jsem přesvědčena, že tištěnou knížku nahradit nelze, takže doufám, že obě platformy budou fungovat paralelně.

Děkujeme za odpovědi a přejeme vše dobré v novém roce.