Arnošt Goldflam o koncentrovaném psaní pro děti i dospělé

Český spisovatel, dramatik, režisér a herec Arnošt Goldflam odpověděl na otázky redakce knižního webu eKNIHOVNA.cz. Tento rodilý brňák vystudoval činoherní režii na JAMU a proslavil se i jako herec divadla Husa na provázku. Jeho texty se vymezují tématem rodiny. Píše o obyčejných lidech na pozadí historických událostí.

V kolika letech jste napsal své první dílo, o čem pojednávalo a jaký to byl žánr?

V prosinci 1979, moje první vlastní divadelní hra, jmenovala se Horror!

Jak dlouho Vám trvalo napsání a následé vydání první knihy?

To je těžko říct, vyšla mi v brožurkách-knížečkách i knížkách řada divadelních textů-od 80tých let- Dilia, Větrné mlýny, pak první próza, povídky Pořád o jednom a jiné...(nakl.Sefer) vyšla v r. 2003 a pak už další skoro každý rok, i dětské knížky (nakl.Andrej Šťastný) i dramatické texty (Větrné mlýny).

Vzpomenete si ještě s čím jste se jako začínající autor musel vypořádat?

Musel jsem si najít koncentrovaný volný čas a pravidelně pracovat. A taky vyhazovat, vyřazovat.

Jsou Vaše knihy vydávány i jako eknihy?

Mnohokrát se o tom mluvilo (Větrné mlýny, moje agentura Aura Pont atd.), ale asi k tomu zatím nedošlo... nerozhoupal se nikdo.

Máte své nakladatelství, nebo si knihy (eknihy) vydáváte svépomocí?

No, právě že zatím ne...ale sám to nezvládnu. Ale stál bych o to docela, zvláště u dramatických textů, povídek pro dospělé, u těch dětských zatím nejsem rozhodnut, jestli je to dobré tak brzy !

Kde všude lze Vaše knihy (eknihy) zakoupit? (knižní eshopy, kamenné knihkupectví, osobní www)

Tištěné knihy jak v eshopech, tak v knihkupectvích, mají li to zrovna objednáno, v zásobě nebo na skladě.

Věříte v budoucnost tištěné knihy nebo eknihy, případně obou současně?

Já bych nejradši oboje současně!

Děkujeme za odpovědi a přejeme mnoho úspěchů v novém roce.