Znáte slavné spisovatele, kteří se narodili v lednu?

17.12.2017

Brzy tu bude Nový rok a s ním kromě Silvestrovských oslav dorazí také mnohé oslavy výročí slavných lednových spisovatelů a autorů. Oslavte s námi proto jejich výročí a společně si můžeme připomenout jejich slavná i méně slavná díla.

Podrobné informace o slavných spisovatelích, kteří mají svá výročí v lednu naleznete nejenom u nás na www.eknihovna.cz, ale samozřejmě také na stránkách největší české knihovny, tedy Národní knihovny Praha.

3. 1. 1892 se narodil anglický významný spisovatel Ronald Tolkien, jenž je autorem slavného Hobita a Pána prstenů.

5. 1. 1932 se narodil slavný spisovatel Umberto Eco, který jako italský spisovatel a nejvýznamnější představitel postmoderny a avantgardy 60. let 20. století je autorem díla Foucaoultovo kyvadlo, Jméno růže nebo například knihy Vytváření nepřítele.

6. 1. 1882 se narodil český spisovatel Ivan Olbracht, českým jménem Kamil Zeman, který působil jako novinář, publicista či prozaik. Je autorem Biblických příběhů nebo například napsal dílo s názvem Nikola Šuhaj Loupežník.

6. 1. 1927 se narodil novinář Karel Kyncl, dlouholetý zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu.