Srpen patří Bolku Polívkovi!

5.8.2019

Bolek Polívka je neopomenutelnou osobností českého divadla i showbyznysu. Narodil se 31. července před sedmdesáti lety a stále je velice žádanou osobností. Na jeho počest a um byla vydána kniha s názvem Bolek. Jde o výpravnou publikaci, věnovanou k jeho jubilejním narozeninám.

Tato kniha je věnována zejména jeho vzpomínkách na rodiče, na blízké přátele, rodinu a osoby, které se k jeho životu nepochybně vážou. Kniha čtenářům představí tuto úžasnou osobnost od jeho dětství, přes jeho dospívání a období studia až do jeho dospělosti. Kniha vnímá Bolka Polívku jako svébytného umělce, herce, dramatika i režiséra a zmiňuje také jeho postřehy i vzkazy od jeho pracovních kolegů.

Kniha zmiňuje jeho osobnost snad ve všech bodech jeho působení včetně zmínění toho, že byl kromě jiného také mimem, hercem či scénaristou. Jedná se o herce, kterého musejí znát všichni příslušníci našeho státu, protože nejenom, že si odnesl ocenění za některé role, ale také byl účastníkem mnoha filmů i televizních seriálů.

Kniha vás rozhodně nezklame a připomenete si s ní všechny humorné i méně humorné scénky, které se ke jménu Bolek Polívka pojí.

O Bolku Polívkovi:

Významný český umělec, Bolek Polívka, se narodil 31. července 1949 ve Vizovicích a je považován za moravského herce, dramatika, scénáristy a mima. Během svého uměleckého života obdržel ocenění Českého lva za nejlepší mužskou roli ve filmu Zapomenuté světlo a Musíme si pomáhat. Jako herec se však proslavil zejména filmem Dědictví aneb Kurvahošigutntag a neopomenutelnou roli zahrál také ve filmu Pelíšky, Pupendo či Roming. V rámci působení v České televizi si ho diváci zapamatovali zejména z pořadu Manéž Bolka Polívky či Bolkoviny.

Knihu si můžete pořídit do vlastní knihovny nebo ji darovat jako skvělý dárek vaší babičce, dědečkovi, mamince či tchánovi. Prostě komukoliv, kdo má rád českou kulturní osobnost, Bolka Bolívku.

Srpen patří Bolku Polívkovi!