Závod míru aneb Tour Východu

Autor: Jan Chaloupka

Rok vydání: 2018

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Od roku 1948 lákal Závod míru diváky, fanoušky, stal se přehlídkou světové amatérské cyklistiky. Na západ od našich hranic se o této cyklistické senzaci psalo jako o Tour de France východu. Nahlédněte do historie tohoto slavného etapového závodu s téměř šedesátiletou historií. Autor, sám novinář, čerpá z autentických setkání a prožitků. Čtenáři proto může pomoci s odpovědí na otázky, jako například: – Co dokáží novináři, jak tvoří veřejné mínění, ať už na objednávku nebo i bez ní? A to nejen ve sportu. – Proč se stal Jan Veselý miláčkem prvního desetiletí Závodu míru? Za co byl vykázán mezi vlastizrádce… – Proč chtěli francouzští organizátoři překonat železnou oponu na bicyklech a od Seiny dojet přes Prahu až do Moskvy… – Proč Závod míru vypadl z cyklistického kolotoče světových závodů… Musel?