Učebnice současné ruštiny, 1. díl + mp3

Autor: Adam Janek , Olga Belyntseva

Rok vydání: 2022

Formát: PDF2

Učebnice současné ruštiny, 1. díl, je určena všem zájemcům o osvojení ruského jazyka, je vhodná také pro samostudium. Tato učebnice vás na pozadí běžných životních situací seznámí s aktuální slovní zásobou a systematicky provede komplexní gramatikou ruského jazyka tak, abyste se naučili aktivně komunikovat rusky slovem i písmem. Po zvládnutí prvního dílu dosáhnete úrovně B2-C1 evropského referenčního rámce. Každá kapitola obsahuje: • aktuální slovní zásobu a frazeologii • konverzační situace • přitažlivé úvodní texty • fotografie, ilustrace • různé druhy cvičení sloužící k důkladnému prověření a upevnění nové i dříve probrané gramatiky Na konci knihy naleznete: • přehled gramatiky • gramatický rejstřík • klíč ke cvičením • česko-ruský slovník • rusko-český slovník Nahrávka namluvená rodilými mluvčími napomůže utvrzení slovní zásoby a procvičení výslovnosti. Najdete zde všechny úvodní a kulturní texty a mnoho cvičení. Nahrávku naleznete na www.albatrosmedia.cz po zadání názvu této knihy do vyhledávacího pole v sekci Ke stažení. O autorech: Olga Belyntseva je absolventkou Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Vyučuje ruštinu v jazykových školách a věnuje se překladatelské činnosti. Pravidelně spolupracuje na audionosičích k publikacím v ruštině a je také odbornou korektorkou ruského jazyka. Zaměřuje se na specializovanou terminologii ruštiny ve sféře obchodu a managementu. Adam Janek je absolventem Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Vyučuje ruštinu v jazykových školách a zabývá se moderními učebními metodami a aktuálními problémy ve výuce ruského jazyka. Specializuje se také na odbornou lékařskou a sportovní terminologii v ruštině a věnuje se rovněž překladatelské činnosti.