Tiny Pretty Things (slovenský jazyk)

Nakladatelství: Slovart

Podtitul: Krása, ktorá bolí...

Autor: Dhonielle Clayton , Sona Charaipotra

Rok vydání: 2020

Jazyk: sk

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Na prestížnom konzervatóriu v New Yorku sa stretávajú tri mladučké baletky Gigi, Bette a June. Každá si so sebou nesie svoj príbeh, každá má svoje tajomstvo. Gigi prichádza do školy ako nováčik. Pochádza z Kalifornie a tancuje, pretože ju to baví. Keďže je však úspešnejšia ako ostatné dievčatá, okamžite je všetkým tŕňom v oku. Bette by sa rada vyrovnala svojej staršej sestre – primabaleríne. Vnútorný tlak ju núti robiť veci, ktoré sú často za hranou. Perfekcionistka June zas dostala od svojej matky ultimátum – buď dostane hlavnú rolu, alebo zo školy odíde. Budúce baletky sú na prvý pohľad jemné a milé. No v prostredí, kde sa o jednu rolu na javisku uchádzajú desiatky tanečníc, to neplatí. Konkurencia je obrovská a každá z dievčin musí veľmi rýchlo ukázať, že práve ona má všetky predpoklady na to, aby sa stala primabalerínou. Práve ona je tá pravá. Baletiek je veľa a primabalerína je len jedna. Niektoré z nich sú pre to schopné spraviť hocičo. Spoločnosť Netflix na motívy tejto série nakrútila seriál s názvom Krasotinky.