Strážci majáku

Novinka

Nakladatelství: Jota

Autor: Emma Stonexová

Ochrana: sociální DRM

Rok vydání: 2021

Počet stran: 304

Jazyk: cs

Formát: EPUB | MOBI

Ukázka: epubmobi

Cena s DPH: 225 

Cena bez DPH: 205 

Objednané zboží bude nahráno v elektronické podobě na uživatelský účet Moje eKnihovna.
Platba kreditem je rychlá a bezpečná. Dobít kredit.

Moře si tajemství nechává pro sebe…

Cornwall, 1972. Z odlehlého majáku kilometry od pobřeží zmizeli tři jeho strážci. Vstupní dveře zůstaly zamčené zevnitř. Hodiny se zastavily. V záznamech o počasí hlavní strážce popisuje velkou bouři, nebe však bylo celý týden jasné.

Co se s těmito muži na odlehlé věži v moři stalo? Rozbouřené moře šeptá jejich jména, příliv topí duchy. Je jejich tajemství vůbec možné někdy vylovit z vln?

I o dvacet let později ženy, které po strážcích zůstaly, bojují s tím, jak žít dál. Helen, Jenny a Michelle měla tragédie spojit, místo toho je rozdělila. Když k nim přijede spisovatel, který se záhadu snaží objasnit, přináší jim i možnost vyprávět jejich verzi příběhu. Pravda ale může začít vycházet na povrch, jen když se pozůstalé postaví svému nejtemnějšímu strachu…

Strážci majáku jsou napínavý román s příchutí slaného vzduchu cornwallského pobřeží a také nezapomenutelný příběh o smutku a lásce, který se zamýšlí nad tím, jak strach stírá hranici mezi realitou a představivostí.

Kniha byla inspirována skutečným příběhem záhadného a dosud nevysvětleného zmizení tří strážců majáku na Flannanských ostrovech poblíž pobřeží Skotska v roce 1900. Stejná událost inspirovala také tvůrce filmu Strážci majáku (2018) v Gerardem Butlerem v hlavní roli a částečně také Maják (2019) s Willemem Dafoem a Robertem Pattinsonem.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Produkt nemá žádné komentáře.

Ze stejné kategorie