Pohádkové příběhy v české literatuře pro děti a mládež 1990–2010

Autor: Milena Šubrtová , Miroslav Chocholatý , David Kroča , Ivan Němec

Rok vydání: 2014

Formát: PDF2

Kniha se věnuje problematice českého pohádkového příběhu v rozpětí let 1990–2010. V jednotlivých kapitolách zkoumá, jak se v posledním dvacetiletí měnila žánrová mapa literatury pro děti a mládež a jak se vyvíjela poetika významných autorů – např. Arnošta Goldflama, Pavla Šruta, Petra Nikla, Pavla Čecha, Radka Malého, Daniely Krolupperové, Olgy Černé, Ivony Březinové aj. Součástí publikace je výběrový soupis vydané pohádkové literatury. Kniha je určena odborníkům z řad učitelů a knihovníků, studentům, ale i laickým zájemcům o českou literární pohádkovou tvorbu.