Odhalené tajemství vzniku agenta 007

Nakladatelství: Grada

Podtitul: Z archivů britských tajných služeb

Autor: Lett Brian

Rok vydání: 2013

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Tato kniha o skutečném pozadí vzniku agenta 007 mohla být napsána až v nedávné době. Její autor musel čekat na zrušení bezpečnostního embarga a zpřístupnění četných, dosud přísně střežených archivních materiálů britských zpravodajských služeb. Bezprostřední inspirací k vytvoření fiktivního agenta Jamese Bonda byla totiž nesmírně riskantní a z mezinárodního hlediska velice ožehavá akce britských tajných služeb z roku 1942, jejíž neúspěch by měl fatální následky i dlouho po válce. Našim čtenářům se tak nyní konečně dostává do rukou brilantní a nesmírně napínavé líčení operace, která se nejen skutečně udála, ale jejíž způsob provedení a její klíčoví aktéři s „povolením zabíjet“ zároveň posloužili Ianu Flemingovi jako vzory pro sepsání slavné fikce, populárních bondovek.