Netradiční procházky Prahou II

Autor: Stanislava Jarolímková

Rok vydání: 2019

Formát: EPUB | MOBI

Historicko-místopisný průvodce po Praze, určený nejen Pražanům, ale i návštěvníkům české metropole, kteří chtějí Prahu poznat z jiného úhlu. Nabízí 15 tematických vycházek, tentokrát po pamětihodnostech Malé Strany a Hradčan („něco navíc“ zde znamená procházky po parcích na Letné a ve Stromovce, výpravu po bývalých sídlech některých panovníků a prezidentů a procházku po pražských mostech), se řadou zajímavostí a zvláštností, které se v běžných průvodcích obvykle nevyskytují. Součástí knihy jsou mapky se všemi objekty, o nichž je v textu řeč, černobílé kresby zobrazující to, co už k vidění není, a unikátní fotografie zachycující domy či různé zdobné prvky, které nejsou běžně přístupné nebo které ke své škodě při dnešním životním tempu snadno přehlédneme.