Mistrovství v C++ 4. aktualizované vydání

Autor: Stephen Prata

Rok vydání: 2015

Formát: PDF2

Hledáte jediný ucelený zdroj informací k C++, ve kterém byste našli vše potřebné k ovládnutí tohoto jazyka? Čtvrté, aktualizované vydání světového bestselleru vás provede světem C++ od prvních jednoduchých programů až po komplexní projekty.

Při studiu se seznámíte s C++ od úplných základů, autor ve výkladu nepředpokládá žádné předchozí znalosti tohoto jazyka. Díky čtivému a srozumitelnému výkladu, množství praktických ukázek a přehledné struktuře textu budete rychle postupovat kupředu. Nově nabyté znalosti si můžete v závěru každé kapitoly zopakovat a ověřit na otázkách a programátorských cvičeních.

Publikace se mimo jiné věnuje následujícím tématům:

- Proměnné, datové typy a další základy
- Cykly, větvení a logické operátory
- Funkce, ukazatele, vstupní a výstupní operace
- Práce s pamětí a její dynamické přidělování
- Třídy, objekty, konstruktory a destruktory
- Virtuální funkce a abstraktní datové typy
- Využití dědičnosti a standardní knihovny šablon
- Operace se soubory
- Novinky verze C++11

Čtenáři si mohou na adrese http://knihy.cpress.cz/K2080 pod odkazem Soubory ke stažení stáhnout soubory se zdrojovými kódy použitými v knize.

O autorovi:
Stephen Prata vyučuje astronomii, fyziku a programování na College of Marin v Kentfieldu, stát Kalifornia, USA. Napsal přes deset velmi úspěšných publikací, mimo jiné o programování v C a v C++. Jeho kniha New C Primer Plus získala v roce 1990 cenu za nejlepší praktickou publikaci o počítačích od Asociace počítačových novinářů a první vydání knihy, kterou držíte v ruce, bylo na tuto cenu nominováno.